مراسم تقدیر از دانش آموختگان دوره آموزش مجازی آشنایی با سیره و اندیشه امام خمینی (ره) برگزار شد

مراسم تقدیر از مدیران و کارشناسان آموزشی دستگاه ها و ممتازین شرکت کننده در دوره آموزش مجازی آشنایی با سیره و اندیشه امام خمینی (ره) برگزار شد

کد : 141883 | تاریخ : 23/08/1395

مراسم تقدیر از مدیران و کارشناسان آموزشی دستگاه ها و ممتازین شرکت کننده در دوره آموزش مجازی آشنایی با سیره و اندیشه امام خمینی (ره) برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشرآثار امام خمینی (ره)، مراسم تقدیر از مدیران و کارشناسان آموزشی دستگاه ها اجرایی کشور و ممتازین شرکت کننده در دوره آموزش  مجازی آشنایی با سیره و اندیشه امام خمینی (ره)  با حضور معاون توسعه  مدیریت ومنابع انسانی استانداری اصفهان و مدیر کل آموزش سازمان برنامه وبودجه استان اصفهان و مسئولین آموزش ادارات ونهادهای استان در نگارستان امام خمینی(ره)  اصفهان برگزار شد.

درابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباس کمساری، مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان،  با اشاره به اینکه  موسسه نهاد دولتی نیست گفت: موسسه به لحاظ ساختاری مستقل است و به عنوان مجموعه ای حاکمیتی، فرادستی، راهبردی واستراتژیک محسوب شده و از جایگاه رفیع به بحث نظارت وتنظیم و ترویج اندیشه های حضرت امام مبادرت می نماید.

کمساری گفت :  بزرگترین وظیفه ما ، زنده نگهداشت و ترویج وتبیین اندیشه حضرت امام (س) است. وی تصریح کرد: نکته ای که در باب اندیشه حضرت امام (س) باید بدان توجه شود ، این است که این اندیشه منحصر به زمان خاص نیست بلکه ریشه در مبانی اسلام دارد؛ لذا چون این اندیشه ریشه در مبانی اسلام دارد هیچ گاه دچار کهنگی نمی شود . وی افزود: امام به عنوان معمار انقلاب بیش از آنکه رهبرسیاسی باشد یک اندیشمند و مرجع دینی است و از این رو ترویج وپژوهش این اندیشه همواره موضوعیت دارد. حجت الاسلام کمساری تصریح کرد : مبانی و اصول اندیشه حضرت امام بر محور خداباوری ، اعتماد به مردم ونقش آنان، امامت، آزادی، استقلال، عدم استعمار پذیری، توجه به محرومان ومستضعفان استوار است . باید مدیران ومسئولان امروز سبک زندگی حضرت امام را الگو وسرلوحه کار خود قرار دهند. حجت الاسلام والمسلمین کمساری تاکید کرد: امام در زندگی از شیوه امیرالمومنین استفاده و خود را در طراز محرومان جامعه نگه داشت. امام در مسائل معنوی ، غیبت را حتی برای مصلحت جایز نمی شمرد، تهمت در منظومه اخلاقی ایشان جایی نداشت، امام دشنام نمی داد، حتی برای دشمنان خود هم چون کارتر لفظ آقا را بکار می برد. در مشی امام این موضوع که هدف وسیله را توجیه می کند وجود نداشت ولی اکنون متاسفانه این تفکر در میان بسیاری از گروه های سیاسی وجود دارد و به راحتی به رقیبانشان تهمتها می زنند. در بعد بین الملل هم ،تصویر اسلام هراسی که اکنون در دنیا با سوء استفاده از مسلمانان قشری وسطحی نگر ارایه می شود در مقابل تصویر رحمانی ارایه شده توسط امام از اسلام قراردارد.

  در ادامه مراسم مدیر کل آموزش سازمان برنامه وبودجه استان گزارشی از وضعیت کارمندان و رویکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مبنی بر آشنایی کارمندان با اندیشه امام (س) توضیحاتی داد. در بخش دیگر این جلسه سامانه آموزش مجازی اندیشه امام خمینی (س) برای حاضرین تشریح گردید و در پایان این جلسه ازممتازین  دوره  تقدیر  و از طرف موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س)  اصفهان  جوایزی به آنها  اهداء شد .

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام /*