مسابقه کتابخوانی

آیین انقلاب اسلامی، توحید

کد : 144208 | تاریخ : 27/11/1395

شناخت ماهیت انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی از آنرو اهمیت می یابد که امام در وصیتنامه خویش می فرماید: «بی تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است».(صحیفه امام؛ ج21، ص404)

معمار کبیر انقلاب اسلامی چکیده یافته های علمی و تجربی خویش را در قالب وصیتنامه سیاسی و الهی بیان کرده است. ایشان در رساترین عبارت، نظر خویش در باب مقایسه انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلابها را اینچنین بیان فرموده است: «شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلابها جدا است؛ هم در پیدایش و هم در کیفیت مبارزه و هم در انگیزۀ انقلاب و قیام ».(صحیفه امام؛ ج21، ص402)

امام خمینی در فرازهای قبل از بیان مذکور با برشماری واقعیات جامعه ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی که از هر جهت فراهم سازی شرایط برای ظهور و پیروزی یک انقلاب سراسری را براساس معیارهای عادی و طبیعی ناممکن می ساخت براین باور عمیق قبلی است که: « این انقلاب بزرگ که دست جهانخواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرد، با تأییدات غیبی الهی پیروز گردید. اگر نبود دست توانای خداوند امکان نداشت یک جمعیت 36 میلیونی با آن تبلیغات ضداسلامی و .... ممکن نبود این ملت با این وضعیت یکپارچه قیام کنند و در سرتاسر کشور با ایدۀ واحد و فریاد الله  اکبر و فداکاریهای حیرت آور و معجزه آسا تمام قدرتهای داخل و خارج را کنار زده و خود مقدرات کشور را به دست گیرد».(صحیفه امام؛ ج21، ص401)

معمار انقلاب اسلامی رمز پیروزی انقلابی را که خود پایه گذاری کرده است در وصیتنامه خویش چنین بازگو می کند: «رمز پیروزی را ملت می داند و نسلهای آینده در تاریخ خواهند خواند که دو رکن اصلی آن: انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت اسلامی و اجتماع ملت در سراسر کشور با وحدت کلمه برای همان انگیزه و مقصد [است]». (صحیفه امام؛ ج21، ص404)

پرتال امام خمینی (س) در نظر دارد به منظور شناخت ماهیت انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی به خصوص برای نسل جوان مسابقه کتابخوانی با عنوان "امام خمینی و انقلاب اسلامی" برگزار نماید.

 منبع این مسابقه مجموعه دو جلدی کتاب "آیین انقلاب اسلامی" است. بسیاری از مطالب این کتاب برگرفته از سخنرانیهای امام خمینی است که برای توده مردم ایراد شده است. امام در این سخنان به فراخور موقعیت و نیازهای روز عمیقترین مسائل اعتقادی و سیاسی را در عباراتی ساده و قابل فهم عموم بیان نموده ‏اند.

سوالات مسابقه، گزیده هایی از این مجموعه است که به تدریج در پرتال و تلگرام امام خمینی منتشر می شوند. شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد است.

زمان برگزاری مسابقه هفته اول اردیبهشت است و به برگزیدگان مسابقه در مراسمی که به همین منظور برگزار می شود، جوایزی اهدا خواهد شد.

تماس با ما: fa.portal@imam-khomeini.ir

برای دریافت سوالات مسابقه به آدرسهای ذیل مراجعه فرمایید:( با توجه به انتشار تدریجی سوالات آدرسها رو به افزایش است)

آیین انقلاب اسلامی، توحید

انتهای پیام /*