آیت الله هاشمی رفسنجانی

برخی نمی خواهند عصر امام(س) تکرار شود

کد : 159612 | تاریخ : 05/06/1396

برخی نمی خواهند عصر امام(س) تکرار شود

8 / 6 / 92- به گزارش جماران به نقل از ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار با شرکت کنندگان در همایش میثاق با حضرت امام (س) که در حسینیه جماران برگزار شد، با اشاره به اینکه جمله مقام معظم رهبری در صبح انتخابات مبنی بر اینکه رای مردم حق الناس است، بسیار تاثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: باید این صحبت مقام معظم رهبری رعایت شود، چراکه همه بچه مسلمان ها می دانند که خدا هم نمی تواند از حق الناس بگذرد، پس اگر حق الناس را خودمان ادا نکنیم، خداوند از ما نمی گذرد و در هر زمانی که باشد، حق را به صاحب حق می دهد. وی با بیان اینکه جمله مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «رای مردم حق الناس است»، جمله ای استراتژیک و ماندنی است که باید حفظ شود، گفت: باید به این بحث در محافل سیاسی بیشتر پرداخته شود و توجه داشته باشیم که انتخابات تنها به روز انتخابات خلاصه نمی شود. هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه همه ما امروز میهمان امام هستیم، اظهار کرد: جسم ایشان امروز حضور ندارد، ولی عاشقان خود را در حسینیه خود می بیند و برایشان دعا می کند. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پس از گذشت سال ها، وقتی در حرم امام و حسینیه جماران حضور پیدا می کنم، حالت حزن و اندوه روزهای رحلت امام برایم تجدید می شود، افزود: امام در زمانی که حضور داشتند، جان ما را تسخیر کرده اند و اسلام، تشیع و ایران را حیات جدید دادند، در حالی که سال ها تلاش می شد که امام را کمرنگ کنند. وی با بیان اینکه در سایه امام می توانیم رشد کنیم، تصریح کرد: امام یک فرد معمولی نبود بلکه خدا امام را ذخیره کرده بود برای تجدید حیات اسلام ناب و تشیع و کسانی که بعد از مدت ها خواستند عصر امام را کهنه کنند و یاران امام را تارومار کردند، ظلم کرده اند.

وی با اشاره به اینکه شما امروز از من اسم می برید، اما اتفاقی که رخ داده، کار مردم و ملت بوده است، خاطرنشان کرد: مدت ها بود که امثال شما به دفتر من می آمدند و تاکید بر حضور من داشتند. در این لحظه، یکی از حاضرین گفت: شما امید را در دل مردم زنده کرده اید که هاشمی در پاسخ به او گفت: مردم ما را زنده کرده اند.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: بسیاری از آقایان از جمله نخبگان اصفهان به دفترم می آمدند و از من می خواستند در انتخابات حاضر شوم و من نمی توانستم به آنها جوابی بدهم چون وضع را می دانستم اما نمی توانستم آنچه را که می دانم بگویم.

وی همچنین با اشاره به اینکه روزی دانشجویان تحمل شان تمام شد و به حضور من آمدند، خطاب به دانشجویان گفت: گفتم من نمی گویم که نمی آیم پس چرا ناراحتی می کنید. اما وقتی همین حرف به گوش افراطی ها رسید، مثل اسپند روی آتش به حرکت درآمدند.

پس تاکید می کنم این خواست مردم بود و بعد از نام نویسی من هم مردم بودند که حماسه را خلق کردند و از روستاها، شهرها و همچنین از سوی ایرانی های خارج از کشور، حرکت جدیدی آغاز شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مطمئن باشید کسانی هستند که نمی خواهند عصر امام تکرار شود و امام بار دیگر سرلوحه برنامه ها قرار گیرد، اظهار کرد: مردم حماسه آفریدند اما کار سخت تر ادامه و حفظ حماسه است، مثل انقلاب که ما آن را آسان تر انجام دادیم اما آنچه که در حفاظت از انقلاب تحمل کردیم، بسیار سخت تر بود.

وی به برخی از مصائب دوره های اخیر اشاره کرد و گفت: بسیاری از کسانی که به انقلاب خدمت کرده اند دچار مشکلات شده اند و شما با شنیدن اسم شان به هیجان می آیید پس باید این مشکلات را ان شاءالله به تدریج حل کرد. هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه کار بزرگی که در انتخابات رخ داد، باعث شد عده ای غافلگیر شوند، تصریح کرد: تا چند روز قبل از انتخابات، این عده آمارهایی می دادند که برای خودشان هم اغوا کننده بود، اما بعد از انتخابات غافلگیر شدند و این کار خدا بود که دل های ده ها میلیون مردم ایران را متوجه یک نقطه کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اینکه امروز ملت ما آرامش یافته و یکپارچه تر شده است، گفت: کسانی هستند که به راه دیگری می روند و ما نباید آنها را محکوم کنیم، چون حق شان است که بر طبق سلیقه خود عمل کنند و سعی کنند تفکر خود را به کرسی بنشانند پس ما نباید حالت انحصاری به خود بگیریم، حتی اگر اکثریت باشیم، چون فضا باید فضای عمومی باشد تا وحدت نسبی محفوظ بماند. وی با تاکید بر اینکه اختلاف سلیقه ها باید محفوظ بماند، تصریح کرد: باید در عملکردمان منطق و اعتدال و آرامش داشته و عدالت را در نظر داشته باشیم تا به جامعه نمونه ای در دنیا تبدیل شویم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه اوایل انقلاب تحلیل های عجیبی از اسلام می شد و امروز هم صحبت هایی می شود که چطور مردم ایران علی رغم وضعیتی که داشتند به هم رسیده اند، گفت: این لطف خدا بود که می خواست ملت ما آرام بگیرد، پس شما هم وقتی احساس می کنید، موفق شده اید، حرکت انحصارگرایانه و تند و تیز انجام ندهید، چون در این صورت فرقی با دیگران نمی کنید، پس تاکید می کنم منطق و عدالت و اعتدال باید سرلوحه کار باشد چون در دوره ای که مردم به اخبار دسترسی دارند و اگر رسانه ملی حرفی را نزند، در رسانه های دیگر گفته