کتاب خاطرات سیداحمد خمینی نوشته شد

کامور بخشایش درباره منابع مورد استفاده برای نوشتن این کتاب گفت: بیش تر این منابع توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شده است که از آن ها استفاده کردم.

کد : 42033 | تاریخ : 03/10/1391

کتاب خاطرات حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی به چاپ سپرده شد.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از ایسنا، جواد کامور بخشایش از تحویل کتاب «زندگی و زمانه سیداحمد خمینی» به انتشارات سوره مهر و همچنین اتمام نگارش خاطرات علی‌اصغر رباط جزی، از اسیران جنگ تحمیلی، خبر داد.

کاموربخشایش در این‌باره گفت: کتاب اولم جزو مجموعه «شخصیت‌های ماندگار» است که به زندگی و زمانه سیداحمد خمینی می‌پردازد.

او درباره چگونگی تدوین این زندگی‌نامه گفت: در واقع این یک زندگی‌نامه مستند علمی و کاملا با استنادهای تاریخی متقن است.

کامور بخشایش درباره منابع مورد استفاده برای نوشتن این کتاب گفت: بیش‌تر این منابع توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شده است که از آن‌ها استفاده کردم.

این نویسنده در ادامه افزود: کتاب بعدی که در حال تدوین آن هستم، مربوط به خاطرات علی‌اصغر رباط جزی، از فعالان انقلاب و جنگ تحمیلی، است.

کاموربخشایش ادامه داد: ایشان از همان دوره انقلاب، فعالیت مبارزاتی داشته و حتا در همان دوره هم تیر خورده و مجروح می‌شود. بعد از انقلاب به عنوان معلم عقیدتی سپاه وارد جبهه و در نهایت اسیر می‌شود و مدت 10 سال در اسارت به سر می‌برد.

نویسنده «جای امن گلوله‌ها» اظهار کرد: آقای رباط جزی شخصیتی فرهنگی بوده‌ و چه در جبهه‌ها و چه در ایام اسارت فعالیت فرهنگی داشته‌ که از این لحاظ خاطراتش جذابیت دارد.

او نام این اثر را «بوی غربت بوی خاک» عنوان کرد و افزود: لحن این خاطرات متفاوت‌تر از کتاب «جای امن گلوله‌ها»ست و سعی کرده‌ام که جنبه داستانی و روایی بیش‌تری به این کتاب بدهم.

انتهای پیام /*