توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)؛

کتاب "مقلد روح الله" منتشر شد

کتاب مقلد روح الله، خاطرات احمد ناطق نوری در چهار فصل و بر اساس نظم تاریخی، به شرح خاطرات احمد ناطق نوری می پردازد. فصل اول این کتاب با عنوان " آغاز آشنایی با امام خمینی (س) و ورود به مبارزات"، به مباحث تحولات دهه سی و اوایل دهه چهل با محوریت فعالیت های امام خمینی (س) و جریانهای اسلامی و چگونگی آشنایی با امام خمینی (س) در اوایل دهه چهل به صورت روایت خاطرات به مهمترین تحولات، جریان های مطرح فعال و شخصیت های سیاسی اختصاص دارد. می پردازد.

کد : 170016 | تاریخ : 05/02/1397

کتاب مقلد روح الله، خاطرات احمد ناطق نوری منتشر شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، کتاب"مقلد روح الله"، خاطرات احمد ناطق نوری ((خاطرات یاران امام، دفتر 38) به همت معاونت پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) منتشر شد. 

کتاب حاضر  در چهار فصل و بر اساس نظم تاریخی، به شرح خاطرات احمد ناطق نوری می پردازد. فصل اول این کتاب با عنوان " آغاز آشنایی با امام خمینی (س) و ورود به مبارزات"، به مباحث تحولات دهه سی و اوایل دهه چهل با محوریت فعالیت های امام خمینی (س) و جریانهای اسلامی و چگونگی آشنایی با امام خمینی (س) در اوایل دهه چهل به صورت روایت خاطرات به مهمترین تحولات، جریان های مطرح فعال و شخصیت های سیاسی اختصاص دارد. می پردازد.

"بحبوحه انقلاب" فصل دوم کتاب را تشکیل می دهد و به حوادث و رخدادهای سالهای 56و57 و توصیف روزهای منتهی به انقلاب اسلامی بر اساس فعالیت‌ها و دیده های شخصی می‌پردازد.

فصل سوم با عنوان " جمهوری  اسلامی" به تشریح  اقدامات ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت  تحولات و اتفاقات رخ داده در مجلس شورای اسلامی پرداخته که تنوع مطالب این فصل با توجه به فعالیت مستقیم در این نهاد از سوی راوی بر جذابیت این فصل از کتاب افزوده است.

فصل چهارم این کتاب  با عنوان "خدمات" به روایت فعالیت‌های ایشان در شهرستان نور (زادگاه راوی) و دیگر حوزه‌های فعالیت وی همچون عرصه ورزش می پردازد. اسناد و تصاویر مرتبط با مطالب بخش پایانی کتاب را تشکیل می دهد. 

علاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، منشورات موسسه را تهیه کنند. 

انتهای پیام /*