سید عبدالقادر حسن علی

اصحاب قرآن

کد : 170687 | تاریخ : 19/03/1397

اصحاب قرآن

(مصاحبه با سید عبدالقادر حسن علی از هندوستان)

 

حضور: ضمن تشکر. در ابتدا به صورت مختصر خودتان را معرفی کنید و بفرمایید برای چندمین بار است که به ایران می آیید و در مراسم ارتحال امام خمینی شرکت می کنید؟

 

آقای سید عبدالقادر حسن علی: من، سید عبدالقادر حسن علی از فعالان قرآنی کشور هندوستان هستم و در زمینه آموزش علوم دینی و قرآنی کار می کنم و الحمد لله حافظ قرآن کریم هستم. این اولین بار است که به ایران می آیم. از آمدن به ایران و شرکت در این مراسم دلم  بسیار خوشحال و مملو از روحانیت شد . و بخصوص اشتیاق مردم نسبت به امام را حس کردم. این امام بود که به امت عزّت داد. همچنین در این مدت از مهمان نوازی مردم ایران خوشحال شدم و بسیار سپاسگزارم.

 

حضور: با توجه به آشنایی شما با قرآن کریم بفرمایید به نظر شما امام خمینی در زندگی، نهضت و اندیشه خود، چه ویژگیهای قرآنی داشتند؟ 

 

سید عبدالقادر: امام خمینی ولی خدا و حق بودند و یک شخصیت روحانی و معنوی داشتند و هیچ هراسی به جز خدا نداشتند و اصحاب قرآن این طور هستند. اگر مسلمین به قرآن عمل کنند مشکلات حل می شود کما اینکه امام عملا نشان دادند. ما سالها اندیشه های امام خمینی را مطالعه کرده و با شخصیت و آثار ایشان آشنایی داریم.

 

حضور: وضعیت امروز مسلمانان هندوستان چگونه است؟

 

سید عبدالقادر: به طور کلی، روحانیت و معنویت از قدیم در هند وجود داشته است. مردم هندوستان نسبت به امام امام حسین (علیه السلام)  و ائمه اطهار(علیهم السلام) علاقه و ارادت دارند. آنها در حفظ ایمان تلاش زیادی دارند و خیلی سخت کوش هستند.

 

حضور: به نظر شما مهمترین مسأله و مشکل امروز مسلمانان جهان چیست و نقش قدرتهای استعماری در میان چگونه است؟

 

سید عبدالقادر: سیاست بازی مسلمانان را تقسیم و متفرق کرده است در حالی که اشتراکات دین  و اسلام و وحدت کلمه می تواند مسلمانان را متحد کند. البته قدرتهای استعماری به ویژه امریکا می خواهند بین جهان اسلام تفرقه بیندازند و نمی خواهند متحد شویم.

 

حضور: درباره گروههای افراطی بخصوص داعش که در میان مسلمانان به خونریزی و کشتار مشغولند و جنایات خود را اسلامی می دانند چه نظری دارید؟

 

سید عبدالقادر: این گروههایی که احترامی برای جان انسانهای بی گناه و بی دفاع قایل نیستند از دیدگاه اسلام محکوم اند. ما خوشحال خواهیم شد اگر مسلمانان در مقابله با این گروهها متحد شوند و آنها را از میان بردارند.

 

حضور: در خاتمه چنانچه صحبت دیگری یا پیام خاصی دارید بیان فرمایید.

 

سید عبدالقادر: بله، می خواهم عرض کنم توجه داشته باشیم که حضرت امام از بدو کودکی دنبال علم و فضیلت بودند و همیشه در همه شرایط و سختی ها کوشا بودند.

 

 

منبع: حضور، ش 99، ص 170.

 

انتهای پیام /*