روایت دوران کودکی،جوانی و میانسالی امام خمینی(س) در جشنواره ی تئاتر فجر

این نمایش با اقتباس از کتاب «سه دیدار» اثر زنده یاد نادر ابراهیمی به نویسندگی و کارگردانی مهدی حاصل پور به روی صحنه خواهد رفت.

کد : 42209 | تاریخ : 24/10/1391

نمایش «دره گل زرد» که در بخش ویژه سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر انتخاب شده است به صورت اپیزودیک به کودکی،جوانی و میانسالی امام خمینی(س) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایسنا، این نمایش با اقتباس از کتاب «سه دیدار» اثر زنده‌یاد نادر ابراهیمی به نویسندگی و کارگردانی مهدی حاصل‌پور به روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش که به صورت اپیزودیک به کودکی، جوانی و میان‌سالی حضرت امام خمینی(س) تا زمان انقلاب اسلامی می‌پردازد از اوایل بهمن ماه سال جاری اجرای خود را در تهران آغاز خواهد کرد.

مرکز فرهنگی دانشجویی امام(س)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی این نمایش را جهت اجرا در دانشگاه‌های سراسر کشور و آشنایی دانشجویان با تاریخ انقلاب اسلامی ایران و ابعاد شخصیتی بنیانگذار کبیر آن تولید کرده است.

بنا بر این گزارش، چندی پیش دکتر یادگاری ریاست جهاد دانشگاهی، حجت الاسلام مبشری ریاست مرکز فرهنگی دانشجویی امام(س)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی و جمعی از هنرمندان عرصه تئاتر از تمرینات این نمایش دیدن کرده و نظرات خود را برای هرچه بهتر شدن کیفیت این نمایش به گروه اجرایی اعلام کردند.

عوامل گروه اجرایی این نمایش به شرح زیر هستند: نویسنده و کارگردان: مهدی حاصل‌پور، مشاور کارگردان: دکتر مهدی حامدسقایان، مشاور مذهبی و تاریخی: حفیظ الله رفیعی، مدیر تولید: علی شعبانی، دستیار کارگردان: آیدین نهایتی، منشی صحنه: محسن روشنی، طراح صحنه و نور: سید مرتضی میرمنتظمی، ساخت و انتخاب موسیقی: سید وحید اولیایی، طراح لباس: آلما گشتاسب، بازیگران: بهمن عباس‌پور، کیومرث قنبری، حامد دولت آبادی، مجتبی بتوندی، مهسا ایرج پور.

انتهای پیام /*