یادگار امام در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامى

کد : 42672 | تاریخ : 17/12/1391

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

سرانجام پس از هفته ‏اى اندوهبار و سرشار از اضطراب و نگرانى، بار سنگین مصیبت فرود آمد و دل امت وفادار، دستخوش طوفان غم و محنت شد.

یادگار امام و فرزند دلبند و عزیزترین کس او، دنیاى فانى را وداع گفت و چهره محبوب و آشناى مردم و غمخوار کشور و انقلاب و خدمتگزارى صدیق براى هدف هاى امام عظیم راحل، و اندیشه‏ اى روشن و چشمى تیزبین در خدمت نظام اسلامى، کشور و ملت و دوستان و دوستداران خود را ترک کرد و ایران اسلامى را به عزاى خویش نشانید.

در دوران پرحادثه انقلاب، مرحوم حجت ‏الاسلام والمسلمین حاج سیداحمد خمینى یکى از مؤثرترین عناصر در جریانات کلى کشور و انقلاب بود. او براى رهبر کبیر انقلاب، فرزندى مهربان و در عین حال، مشاورى امین و یارى دیرین و سربازى فداکار و مریدى گوش به فرمان و کارگزارى لایق و کارآمد بود.

امام بزرگ ما بارها محبت پرشور و اعتماد عمیق و تحسین قلبى خود نسبت به این فرزند خاضع و مطیع خود را بر زبان آورده بوده و نزدیکترین ها، گواهى صادق آنچنان پدرى را در حق پسر یگانه‏ اش، از آن زبان پرهیزگار شنیده بودند.

در طول سال هاى انقلاب چه بسیار گره‏ ها که به‏ دست او گشوده شد و چه بسیار کارهاى بزرگ که به تدبیر او انجام شد.

از اینها برتر، نقش این عنصر پرتلاش و پرتوان در حراست عاشقانه از سلامتى جسمى و آرامش خاطر امام بزرگوار بود.

بى‏ شک سلامت و توان جسمى و قدرت کارى آن قائد عظیم ‏الشأن در دوران پرمخاطره ده‏ ساله، با وجود کهولت سنى و بیمارى قلبى، در میان عوامل و اسباب عادى، از همه بیشتر به ابتکار و مراقبت و پیگیرى دلسوزانه این فرزند مهربان وابسته بود.

ملت ایران از این بابت بسى مدیون این عزیز فقید است.

تاریخچه خدمات ارزنده آن مرحوم به دوران پس از پیروزى منحصر نمى‏ شود. نقش ایشان در دوران مبارزات ملت ایران نیز برجسته و فراموش ‏نشدنى است و هرچه زمان به مقطع پیروزى انقلاب اسلامى نزدیک‏تر مى ‏شود، این نقش و سهم صاحب آن، بزرگ‏تر و روشن‏تر مى ‏گردد. و چون فاصله زمانى میان فقدان فاجعه ‏آمیز مرحوم آیت‏ الله حاج سیدمصطفى خمینى فرزند بزرگ و نام ‏آور امام و روزهاى بازگشت رهبر کبیر انقلاب به کشور فرا مى‏رسد، نقش مرحوم حاج سیداحمد خمینى در قضایاى انقلاب، وضعى استنثائى و منحصر به فرد مى‏ یابد.

بى‏ شک در آخرین ماه هاى دوران نهضت، هیچ‏کس در رابطه با امام بزرگوار نقشى تا بدین حد بزرگ و مؤثر از خود بروز نداده است. تلاش بى‏ وقفه و پروانه ‏وار ایشان در کنار مشعل فروزان وجود امام عزیز رضوان‏ الله علیه بسى برکات را منشأ گشته و بسى دشوارها را آسان نموده است.

اکنون این یادگار امام از میان ما رفته و ما را در فقدان خود مهموم و مغموم به‏جا گذاشته است. شکوۀ این غم جانکاه را به پیشگاه صاحب و مولاى خود حضرت بقیة‏الله ‏الاعظم مى ‏بریم و از او دعا براى صبر و تسلى مى‏ طلبیم و در عین حال، نخستین تسلیت را هم به او مى‏ گوییم.

تسلیت بعدى به مادر داغدار و محنت کشیده ‏اى است که بار سنگین مصائب بزرگ بر دل او سنگینى مى‏ کند و نیز همسر گرامى و فداکار ایشان و به خانواده معظم و بیت معزز حضرت امام راحل بویژه فرزندان گرامى این عزیز و بالاخص به یادگار برومندش جناب حجت‏ الاسلام حاج سیدحسن خمینى و نیز به عموى بزرگوارشان جناب حجت ‏الاسلام والمسلمین آقاى پسندیده و دیگر خاندان هاى وابسته و به همه ملت بزرگ ایران و به همه مسلمانان جهان تسلیت مى‏ گویم.

خداوند روح آن مرحوم را مشحون از رحمت و فضل خود قرار دهد و او را با اولیائش محشور فرماید.

آمین رب‏ العالمین

جمعه ‏بیست‏ و ششم اسفندماه 37

سیدعلى خامنه ‏اى

انتهای پیام /*