بیداری اسلامی ثمره فرهنگ سازی امام خمینی است

راشد الراشد یکی از نخبگان بحرینی، نهضت امام خمینی را سرآغاز بیداری اسلامی دانست و عنوان کرد: قیام های مصر، تونس، یمن و بحرین، نتیجه فرهنگسازی امام خمینی است.

کد : 42911 | تاریخ : 02/02/1392

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ستاد رسانه‌ای «ایام اندیشه انقلاب اسلامی»، نشست «صدور فرهنگی انقلاب» در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

در این نشست راشد الراشد یکی از نخبگان بحرینی، با اشاره به اینکه حرکت انقلابی مردم منطقه بر مبنای اندیشه‌های زلال و مکتبی امام خمینی شکل گرفته است، گفت: این فرهنگ که مردم باید مطیع حاکم و ولی امر خودشان باشند و قیام علیه آن‌ها به معنای خروج از اسلام و بدعت است، یک فرهنگ جاهلی است که مردم را قرن‌ها زیر سلطه حکام دیکتاتوری قرار داد. اما با آمدن امام خمینی و آغاز مبارزات اسلامی و دینی علیه رژیم ستم شاهی و خصوصا قیام 15 خرداد 42، این فرهنگ جاهلی از بین رفت. در واقع از همان زمان که  امام خمینی در مدرسه فیضیه و با حضور علما و روحانیت سخنانی آتشین علیه استبداد شاهنشاهی ایراد کردند و در مقابل قانون امریکایی کاپیتولاسیون ایستادند، آن فرهنگ جاهلی که بودن حکام جور را توجیه می کرد، از بین رفت.

 

قیام‌های مصر، تونس و بحرین، ثمره فرهنگسازی امام خمینی(س) است

الراشد نهضت امام خمینی را سرآغاز بیداری اسلامی دانست و افزود: قیام‌های مصر، تونس، یمن و بحرین، نتیجه فرهنگسازی امام خمینی است که با پیروزی انقلاب اسلامی، فرهنگ ضد استبدادی و قیام علیه حاکم ظالم رشد پیدا کرد. این حرکت از مساجد و صف‌های نماز جماعت و با پوشش‌های اسلامی شروع شد و این به معنی بیداری اسلامی حقیقی است و صرفا قیامی علیه دیکتاتورهای حاکم نیست.

انتهای پیام /*