ای پیر جماران! نامه ام را بخوان و هدیۀ ناقابلم را بپذیر

کد : 179677 | تاریخ : 05/12/1399

در پنجم اسفند ماه سال ۶۱ مطابق با دهم جمادی الاول سال ۱۴۰۳، امام خمینی در نامه ای تشکرآمیز خطاب به بانو مهین محمدی که برای ایشان ژاکت بافته بود، چنین نگاشته است. متن نامه امام و بانو محمدی به شرح زیر است:

  ‌‌بسمه تعالی. محضر مبارک امام عزیز، سلام علیکم‌

‌‌     راستی این چه روزی است. فکر می کنم خواب می بینم و اصلاً باورم نمی شود چنین روزی را که‌‎ ‎‌امام، این پیر جماران، نامه ام را بخواند و هدیۀ ناقابلم را بپذیرد. ای خدا من، می توانم این سعادت را‌‎ ‎‌داشته باشم!؟ امام عزیز، اینک با پول خود و با دست خود برایت ژاکتی بافتم به این امید که وسیله ای‌‎ ‎‌باشد در قیامت شاهد بگیرم که ای خدا، من امام عزیز را و نایب امام زمانت را دوست دارم. تو روا مدار‌‎ ‎‌دستی که برای این امام ژاکت بافته از درگاهت ناامید برگردد. امام عزیز از شما خواهش می کنم که این‌‎ ‎‌هدیۀ ناقابل را که فرسنگ ها راه طی نموده بپذیری و دلم را نشکنی زیرا که آرزو دارم. ولی امام جان،‌‎ ‎‌دوست دارم چنانچه قابل استفاده نبود حداقل یک بار هم که شده ژاکت را تن کنی و آن را تبرک کنی که‌‎ ‎‌مایۀ افتخار من است. امام عزیز، خواهش دیگری هم دارم اگر لطف نموده به وسیلۀ خط خودتان چند‌‎ ‎‌کلمه ای برایم بنویس. بی نهایت فرزندت را خوشحال می کنی و خدا را خیلی شکر می کنم و وصیت‌‎ ‎‌می کنم که آن چند کلمه را در قبرم همراه با خودم دفن کنند. التماس دعا.‌ ‌‌دخترت: مهین محمدی‌‌]‌

بسمه تعالی

‌‌     دخترم، نامۀ محبت آمیز شما با هدیۀ ارزشمندی که با دست خود بافته اید واصل شد.‌

‌‌از ارزش های معنوی این نحو هدیه ها باید یاد کرد که آن ارزش ها نزد خداوند متعال ثبت‌‎ ‎‌می شود. خداوند تعالی امثال شما فرزندان متعهد را برای اسلام حفظ و افزون نماید، و‌‎ ‎‌ماها و شماها را با رحمت خویش قرین فرماید. والسلام علیکِ و رحمة الله .‌‌‌۱۰ جمادی الاولی ۱۴۰۳‌ ‌‌روح الله الموسوی الخمینی‌"

‌‎صحیفه امام؛ ج ۱۷، ص ۳۴۸

 

انتهای پیام /*