در سوگ خورشید

برنامه های ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(س) و قیام 15 خرداد در برخی شهرستان ها تشریح شد.

کد : 43507 | تاریخ : 09/03/1392

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از خبرگزاری ها، برنامه های ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(س) و قیام 15 خرداد در برخی شهرستان ها تشریح شد.


چهارمحال و بختیاری/ اعزام 7 هزار زائر به مرقد امام خمینی

علی‌اصغر عنابستانی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: امسال 7 هزار و 500 تن از چهارمحال و بختیاری برای حضور در آیین بیست و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به مرقد مطهر امام خمینی(س) اعزام می‌شوند. تبیین ضرورت بزرگداشت نام و آرمان‌های امام خمینی(س) از محورهای مهمی بوده که توجه جدی به آن ضروری است.

بویین زهرا/ اعزام 2 هزار نفر به مرقد پیر جماران

حسین رجبی فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) شهرستان بویین زهرا با اشاره به انجام تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای اعزام زائران و مشتاقان امام‌ خمینی(س) مقارن با روز چهاردهم خرداد‌ ماه به حرم ایشان، اظهار داشت: 2 هزار نفر از شهرستان بویین زهرا به حرم مطهر امام خمینی(س) ‌اعزام می‌شوند. همچنین تمام پیش‌بینی‌ها برای توزیع بسته‌های متعدد فرهنگی با محوریت شناخت و آشنایی با سیره امام ‌خمینی(س) توسط سپاه ناحیه بویین زهرا و مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه شهرستانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه حرکت امام‌ راحل در شکل‌دهی نهضت انقلاب اسلامی و شکست طاغوت پایه‌های ظلم و استبداد را در جهان متزلزل ساخت، ابراز داشت: امام‌ خمینی(س) معمار فقید انقلاب اسلامی با پیاده‌سازی شکل حکومت اسلامی و ولایت فقیه در جامعه ایران، پایه‌های شکل‌گیری حکومت الله را در کشور بنا کرده و ملت ایران را از کفر، استکبار و ستم یزیدیان زمانه نجات داد.

خراسانرضوی/ اعزام 30 هزار نفر از به مراسم ارتحال امام(س)

علی اکبر افراسیابی معاون اجرایی سپاه امام رضا(ع) گفت: سپاه امام رضا (ع) به عنوان کمیته اعزام ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(س) در استان مشخص شده و برنامه‌ریزی‎هایی برای اعزام سه روزه 30 هزار نفر از سراسر استان به مراسم سالگرد در گذشت امام خمینی انجام شده است. 18 هزار نفر از شهرستان‌های خراسان‌‍رضوی و 12 هزار نفر از مشهد به این مراسم اعزام می‌شوند و پس از زیارت حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد جمکران به شهرهای خود بازمی‌گردند.

افراسیابی همچنین در ارتباط با سایر برنامه‎های سپاه امام رضا(ع) برای سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: برنامه‎های مختلفی در سطح رده‎های مقاومت بسیج همانند مراسم مذهبی، سخنرانی، مسابقات قرآن و سایر برنامه‎های فرهنگی پیش‌بینی شده است. مسئولان اسرائیلی اذعان کرده‎اند که خیمه فکری امام خمینی لب مرزهای اسرائیل است، این نشان دهنده گسترش روز افزون اندیشه‎های امام خمینی در سراسر جهان است و ما باید در جهت گسترش این اندیشه‎ها، همه تلاش خود را انجام دهیم.

قم/ آمادگی پلیس برای خدمت‌رسانی در سالگرد ارتحال حضرت امام(س)

کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم از ارائه خدمات به زائران شهر مقدس قم همزمان با سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(س) در این استان خبر داد و افزود: زائران شهر کریمه اهل بیت (س) در روزهای 14 و 15 خرداد به استان قم سفر می‌کنند و در این روزها پلیس به صورت 100 درصدی در خدمت مردم است. برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است و پلیس قم از هیچ کوششی برای خدمات‌رسانی به زائران شهر مقدس قم دریغ نمی‌کند. هر ساله خیل عظیم عاشقان و مشتاقان حضرت امام خمینی(س) بنیانگذار جمهوری اسلامی، از سراسر کشور رهسپار مرقد مطهر ایشان می‌شوند.

بیجار/ کاروان رهروان پیر جماران عازم مرقد امام راحل شدند

کاروان رهروان پیر جماران شهرستان بیجار پیش از ظهر امروز با پای پیاده برای تجدیدمیثاق با رهبر کبیر انقلاب عازم مرقد مطهر امام خمینی(س) شدند.  پیش از ظهر امروز زائران اعزامی این شهرستان در قالب کاروان پیر جماران برای ششمین سال متوالی پای پیاده از بام ایران شهرستان بیجار عازم مرقد مطهر امام خمینی(س) شدند. این کاروان متشکل از 35 نفر از دلدادگان و عاشقان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(س) هستند که برای تجدید بیعت با آرمان‌های والای امام راحل و شهدا قصد دارند به مدت 8 روز مسافت 480 کیلومتری شهر بیجار تا مرقد امام خمینی(س) بنیانگذار کبیر انقلاب ایران را طی کنند.

شاهین شهر/ 2500 شاهین‌شهری عازم حرم امام خمینی می‌شوند

 

علی رجبی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: امسال 2 هزار و 500 نفر از مردم شاهین‌شهر و میمه برای تجدید میثاق و بیعت با آرمان‌های امام(س) عازم مرقد امام(س) می‌شوند. تمام زائران زیر پوشش بیمه غرامت هستند و با بسته‌ها و امکانات ویژه فرهنگی و رفاهی از این افراد پذیرایی می‌شود.

گیلان/ برگزاری میزگ