از نظر امام، مجلس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در بیست و دوم اردیبهشت ماه سال ۶۳ در پیامی خطاب به نمایندگان نخستین دوره مجلس شورای اسلامی به بیان ویژگی های مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی پرداخت...

کد : 185110 | تاریخ : 22/02/1401

پرتال امام خمینی(س): در بیست و دوم اردیبهشت ماه سال ۶۳ در پیامی خطاب به نمایندگان نخستین دوره مجلس شورای اسلامی به بیان ویژگی های مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی پرداخته و چنین مرقوم فرمودند. متن پیام امام به شرح زیر است:

مجلس شورای اسلامی، که در رأس تمام نهادهای نظام جمهوری اسلامی است، از ویژگی های خاص برخوردار است، که مهمترین آنها اسلامی- ملی بودن آن است. اسلامی است که تمام تلاشش در راه تصویب قوانین غیر مخالف با احکام مقدس اسلام است؛ خصوصاً با برخورداری از شورای محترم نگهبان. و ملی است، که از متن ملت جوشیده است و دست شرق و غرب و وابستگان به آنان از سرنوشت آن کوتاه است. امروز مجلس خانۀ واقعی ملت است. و بر خلاف دوران طاغوت، بخصوص رژیم ستمگر پهلوی، بر آراء تودۀ متعهد به اسلام و اصیل و زحمتکش و محروم استوار است؛ و دست ناپاک دولتمردان و قدرتمندان و خانان و غرب و شرق‌زدگان از آن کوتاه است. امروز دولت مورد اعتماد مجلس حقاً دولت مستضعفان، که وارثان روی زمین‌اند، می‌باشد. خداوند متعال نعمت بزرگ اسلام و استقلال و آزادی را بر ملت ستمدیدۀ ایران مستدام فرماید؛ و سایر ملل تحت ستم را از بند ستمگران نجات دهد.

۲۲/۲/۶۳ مطابق ۱۰ شعبان المعظم ۱۴۰۴

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

صحیفه امام؛ ج ۱۸، ص ۴۲۰

انتهای پیام /*