«آشنایی با اندیشه امام خمینی(س)» از نگاه نویسنده دین و فلسفه

محمد منصورنژاد، نویسنده آثار دینی و فلسفی، این روزها نگارش مجموعه دو جلدی «آشنایی با اندیشه امام خمینی(س)» را در دست دارد. این دو کتاب از سوی انتشارات جوان پویا منتشر می شوند.

کد : 49380 | تاریخ : 19/09/1392

به گزارش پرتال امام خمینی(س) منصورنژاد در گفت‌وگو با ایبنا در باره چاپ کتاب سیاست در اندیشه امام اظهار داشت: جلد نخست این مجموعه به موضوع «سیاست» در اندیشه امام خمینی(س) اختصاص دارد و در جلد دوم نیز «عرفان و اخلاق» از نگاه امام خمینی(س) بررسی می‌شود.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلد نخست این مجموعه گفت: در این کتاب نگاه امام خمینی(س) به مقوله سیاست را بررسی کردم. اصلی‌ترین شعاری که امام خمینی(س) مطرح کردند بحث مردم‌سالاری دینی بود. 

وی ادامه داد: در این کتاب نیز سعی کردم مردم‌سالاری دینی را با تاکید بر نظرات امام(س) تئوریزه کنم. امروزه بسیاری به بهانه دفاع از جمهوریت، اسلام را زیر سوال می‌برند و برخی نیز به دفاع از اسلام، جمهوریت را تخریب می‌کنند. هر دو رویکرد اشتباه است و در این کتاب بر آنم تا این دو مقوله را با یکدیگر آشتی بدهیم. 

منصور‌نژاد همچنین با اشاره به مباحث جلد دوم عنوان کرد: عرفان امام خمینی(س) گوشه‌گیر نیست چراکه عارفان گوشه‌گیری می‌کنند اما امام خمینی(س) مظهر حماسه و عرفان است. 

به گفته این نویسنده آثار فلسفی، امام خمینی(س) همگان را به حماسه دعوت می‌کند. بنابراین عرفان امام(س) با سیاست، عقل و حماسه گره خورده است. 

وی تاکید کرد: با عرفان امام خمینی(س) می‌توان زندگی کرد و این پویایی در عرفان را می‌توان در تمامی آثار ایشان دید. من نیز در این کتاب به بررسی مقوله عرفان و اخلاق پرداخته‌ام. 

منصور‌نژاد یادآور شد: این دو کتاب از سوی انتشارات جوان پویا روانه بازار نشر خواهند شد.

انتهای پیام /*