در تجدید بیعت وزیر و کارکنان وزارت نیرو در حرم امام عنوان شد:

راهی که امام انتخاب کرد راه دنیا نبود

مردم برای اعتلای راهی که امام راحل آغازگرش بود جان، فرزندان و تمام آسایش مادی خود را بذل کردند و طاغوت نیز تا آنجا که توانست یاران امام را به زندان انداخته و کشت. اما این شهادت ها در مردم و ایمان شان به راهی که برگزیده بودند، سستی ایجاد نکرد، بلکه پشتوانه ای برای پیروزی این حرکت شد

کد : 49668 | تاریخ : 08/11/1392

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، حمید چیت چیان در مراسم تجدید بیعت کارکنان وزارت نیرو با آرمان‌های امام راحل که در حرم امام خمینی‌(س) برگزار شد، اظهار کرد: ما هم اکنون در آستانه آغاز دهه فجر و در حضور امام راحل هستیم و 35 سال قبل حادثه عظیمی در تاریخ واقع شد که براساس آن حرکتی سراسر افتخار، ایمان و توحید به وقوع پیوست و مردی از سلاله پیامبر قیام کرده و مردم را به اسلام و توحید و همان راهی که تمام پیامبران و رهبران بزرگ الهی مردم را به آن دعوت می‌کردند، رهنمون شد.

وی افزود: در ادامه آن دعوت بود که مردم نیز آن را با جان و دل پذیرفتند و باید دانست که در این راه امام راحل امکاناتی نداشت و به شرق و غرب نیز تکیه نکرد و تنها توکلش به خدا بود و سلاحش نیز ایمان به خدا و راه خود بود.

وزیر نیرو اظهار کرد: مردم برای اعتلای راهی که امام راحل آغازگرش بود جان، فرزندان و تمام آسایش مادی خود را بذل کردند و طاغوت نیز تا آنجا که توانست یاران امام را به زندان انداخته و کشت. اما این شهادت‌ها در مردم و ایمان‌شان به راهی که برگزیده بودند، سستی ایجاد نکرد، بلکه پشتوانه‌ای برای پیروزی این حرکت شد.
چیت چیان گفت: راهی که امام انتخاب کرد راه دنیا نبود و ایشان دنیا و حکومت را نمی‌خواست، بلکه ایشان تبلور این آیه از قرآن بود که برای خدا یکی یکی و دو به دو به پا خیزید و در این عرصه مردم سخن روح خدا را خوب شنیدند.
وی با اشاره به استقبال مردم در 12 بهمن ماه سال 1357 از امام خمینی گفت: بزرگ و کوچک با اشک، لبخند و گل به استقبال امام رفتند و زمانی که روح این مرد بزرگ به ملکوت الهی پیوست، مشکلات، جنگ و به شهادت رسیدن فرزندان این ملت در ارادت آنان خللی ایجاد نکرد، بلکه در بدرقه امام، باشکوه‌تر رفتار کردند.
وزیر نیرو گفت: ما امروز در کنار امام و فرزندان شهیدش آمده‌ایم تا میثاق‌مان را با ایشان محکم‌تر کرده و بگوییم که مردم در 35 سال گذشته راه ایشان را پیموده‌اند و افتخار ما نیز نوکر این مردم بودن است.
چیت چیان در ادامه اظهار داشت: ما به راهی که جانشین امام‌(س)، مقام معظم رهبری به ما نشان می‌دهند، ایمان داریم و با تمام وجود در این راه تلاش خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه ما در این مسیر از روح امام استمداد می‌طلبیم، افزود: نمی‌خواهیم فریفته دنیا و مقام شویم و در این راه ثابت قدم باشیم. زیرا کسانی را دیدیم که در این مسیر بودند و زخارف دنیا آنان را از این مسیر خارج کرد و از خدا می‌خواهیم چنان عمل کنیم که در برابر امام و شهدا رو سفید باشیم.

انتهای پیام /*