« انقلاب اسلامی و امام خمینی(س) » محور خطبه های نماز جمعه لبنان

ائمه نماز جمعه این هفته در شهرهای مختلف لبنان محور خطبه های خود را سی و پنجمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی در ایران ، بازگشت پیروزمندانه حضرت امام خمینی(س) به کشور در 12 بهمن و دهه مبارک فجر قرار دادند.

کد : 49690 | تاریخ : 12/11/1392

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، شیخ « علی فرحات» در خطبه های نماز جمعه بعلبک لبنان که در مقام سیده خوله دختر امام حسین(ع) اقامه شد ، گفت: بشارت های پیروزی در آسمان ایران با بازگشت امام خمینی (س) به کشور در 12 بهمن سال 57 متبلور شد.

وی که بجای شیخ «محمد یزبک» رییس شورای مذهبی حزب الله نماز جمعه را بطور موقت اقامه کرد، با بیان اینکه امروز میلیون ها مسلمان ساکن ایران و خارج ایران و حتی پیروان دیگر ادیان آسمانی این ایام مبارک دهه فجر را جشن می گیرند، افزود: درس های حضرت امام خمینی (س) این رهبر بزرگ اکنون و در این دوران برای مسلمانان چراغ راه است تا بتوانند راه و منش انبیای الهی و امامان (ع) را بپیمایند و از آن فاصله نگیرند.

شیخ فرحات تصریح کرد: مسلمانان در لبنان راه و منش حضرت امام خمینی (س) را با فرماندهی «سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و در سایه رهبری حضرت امام خامنه ای و ولی فقیه زمان خود ادامه می دهند.

امام جمعه موقت بعلبک خاطرنشان کرد: تنها این راه و منش است که امت اسلامی را در مقابل چالش ها ، تهدیدها و خطرها که اسلام و ولایت را نشانه رفته اند، بیمه می کند و ما را به سر منزل مقصود می رساند. 

شیخ «علی طه» امام جمعه و مفتی شهرهرمل در شرق لبنان که به شهر مقاومت و شهدا معروف است، با ستایش مقام و جایگاه حضرت امام خمینی(س)، گفت: امام خمینی (س) با آن صبر انبیایی(ص) و منش ائمه(ع) و صالحین، ارکان طاغوت های شرق و غرب و بویژه ر‍ژیم صهیونیستی را به لرزه انداخت.

وی افزود : امام خمینی(س) 12 بهمن ماه57 در حالی به ایران بازگشتند که از حمایت الهی برای پیروزی مطمئن بود زیرا ایشان برای خدا مهاجرت کرده بودند.

شیخ طه تاکید کرد: امام خمینی(س) قلوب ملت ایران را تسخیر کرد و آنها توانستند با رهبری حکمیانه ایشان تا 22 بهمن سال 57 رژیم ستم شاهی را سرنگون و انقلاب را به پیروزی برسانند و زمینه تشکیل نظام جمهوری اسلامی را در ایران فراهم کنند.( منبع: ایرنا)

انتهای پیام /*