رسیدگی به خانواده معدومان کودتای نافرجام نوژه؛ خانواده این اشخاص در دامان اسلام و ملت اسلامی با رفاه زندگی کنند

حضرت امام خمینی(س) در مورد رسیدگی به وضع بازماندگان کودتاچی های معدوم در کودتای نافرجام نوژه به وزیر دفاع مأموریت دادند و به دنبال آن سه نفر مأمور رسیدگی و پیگری وضع ایشان شدند که خلاصه پیشنهادهای آنها در سه محور زیر آورده شد...

کد : 49701 | تاریخ : 18/04/1400

حضرت امام خمینی(س) در مورد رسیدگی به وضع بازماندگان کودتاچی‌های معدوم در کودتای نافرجام نوژه به وزیر دفاع مأموریت دادند و به دنبال آن سه نفر مأمور رسیدگی و پیگری وضع ایشان شدند که خلاصه پیشنهادهای آنها در سه محور زیر آورده شد. تخلیه خانه‌های سازمانی با توجه به اصول ایمنی، پرداخت مبلغی به عنوان هزینه زندگی، پرداخت وام برای خرید مسکن با بازپرداخت کم. موارد فوق طی نامه‌ای توسط سرهنگ جواد فکوری وزیر دفاع به حضرت امام خمینی(س) تقدیم شد. حضرت امام در پاسخ، موافقت خود را اعلام داشتند:

پیشگاه امام خمینی رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران‏

پیرو اوامر آن رهبر در مورد بررسی وضع بازماندگان معدومین کودتای نافرجام، به سه نفر از پرسنل نیروی هوایی، تیپ نوژه و نیروی زمینی جمهوری اسلامی مأموریت داده شد که به پیگیری این امر بپردازند. اینک خلاصه اقدامات انجام شده و پیشنهادها را به عرض می‏رساند: ...
پیشنهادها:

۱- چون سکونت این عده در خانه‏ های سازمانی مغایر با اصول حفاظتی بوده، برای سهولت بیشتر آنان قرار شد منازل سازمانی آنها تخلیه گردد.
۲- با توجه به هزینه زندگی و مسکن، به هر خانواده با یک فرزند مبلغ سی هزار ریال و در ازای هر فرزند اضافی مبلغ پنج هزار ریال به خانواده‏ ها پرداخت شود.
۳- وامی جهت خرید خانه به خانواده‏ ها پرداخت و در ازای بازپرداخت این وام مقدار کمی از مستمری آنها کم شود.
ضمناً گزارش هیأت بررسی مشکلات خانواده‏ های معدومین به پیوست جهت مقتضیات اوامر عالی تقدیم می‏گردد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران- سرهنگ خلبان جواد فکوری]


بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏
مراتب فوق مورد موافقت است امید است خانواده این اشخاص در دامان اسلام و ملت اسلامی با رفاه زندگی کنند و سعادت خویش را در دنیا و آخرت تأمین نمایند. از خداوند تعالی سعادت و سلامت ملت مسلمان را خواهانم. 

۱۲ بهمن ۵۹
روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

(صحیفه امام، ج‏۱۴، ص: ۴۳)

انتهای پیام /*