تفکرات امام راحل در دوران انقلاب و قبل از آن، متأثر از نهضت عاشورا بود

مدیر موسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(س) در خمین گفت: تفکر امام خمینی(س) در دوران انقلاب و قبل از آن الهام گرفته از نهضت عاشورا بود و ایشان برای نشر این تفکر و عزت اسلام تلاش کردند

کد : 49717 | تاریخ : 15/11/1392

مدیر موسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(سه) در خمین گفت: تفکر امام خمینی(س) در دوران انقلاب و قبل از آن الهام‌گرفته از نهضت عاشورا بود و ایشان برای نشر این تفکر و عزت اسلام تلاش کردند.به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت‌الاسلام سیدجواد رضوی، مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س)  همچنین تصریح کرد: مردم انقلاب با تبعیت از بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(س) همواره برای دفاع از حق و مظلوم در مقابل استکبار جهانی ایستادند و از ارزش‌های اسلام و انقلاب در برابر ظلم و ظالمان دفاع کردند.


وی گفت: تفکر امام خمینی(س) در دوران انقلاب و قبل از آن الهام‌گرفته از نهضت عاشورا بود و ایشان برای نشر این تفکر و عزت اسلام تلاش کردند.


به گزارش پرتال امام خمینی(س)،حجت‌الاسلام رضوی ادامه داد: امام(س) با بهره‌گیری از اندیشه ناب محمدی و تفکر عاشورایی مبارزات خود را علیه رژیم ستمشاهی آغاز کرده و در مقابل ظلم ایستادند تا ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه احیاء و حاکم شود و این مهم‌ترین ویژگی انقلاب ایران است.


روحیه تدبیر امام‌ خمینی(س) در دوران انقلاب


مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در خمین، اظهار کرد: اگر این روحیه و تدبیر امام(س) نبود؛ بی‌شک  جامعه و مردم نیز دچار تفرقه و اختلاف می‌شدند و انقلاب با این همه عظمت و بزرگی آن رخ نمی‌داد.


وی افزود: شجاعت و شهادت‌طلبی مردم  از دیگر عناصر تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی است که حول محور امام(س) و تفکر ایشان شکل گرفت.


حجت‌الاسلام رضوی با تأکید بر لزوم ارج نهادن به انقلاب و زحمات امام(س) ادامه داد: جوانان امروز دلبسته و عاشق انقلاب هستند؛ لیکن باید نسبت به آن آگاهی و شناخت بیشتری کسب کنند و دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای انتقال دستاوردهای انقلاب  به نسل‌های جوان است.


انتقال دستاوردهای مادی و معنوی آن به نسل جوان


مدیرموسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(س) در خمین، تصریح کرد: انتقال ارزش‌های انقلاب وظیفه سنگینی است که بر دوش فرد فرد ما نهاده شده و هر کس در هر مسئولیت و جایگاهی نسبت به انتقال دستاوردهای مادی و معنوی آن به نسل جوان و تبیین ارزش‌های انقلاب، زحمات آن حضرت و خون پاک شهدای انقلاب مسئولند.


وی بیان کرد: اگر ما بتوانیم اهداف انقلاب را درست منتقل کنیم؛ قطعاً نسل جوان نیز از آن درست صیانت کرده و به نسل‌های دیگر انتقال خواهند داد.


به گزارش پرتال امام خمینی(س)،حجت‌الاسلام رضوی نقش انقلاب ایران را در ترویج و گسترش فرهنگ بیداری اسلامی جوامع موثر دانست و اظهار کرد: انقلاب ایران الگوی بیداری اسلامی شکل گرفته در جوامع اسلامی است و صدور آن در گسترش و استمرار این بیداری نقش خواهد داشت.


مدیر مؤسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی(س) در خمین بر لزوم برگزاری هرچه با شکوه‌تر برنامه‌های ایام الله دهه مبارک فجر تأکید کرد و افزود: برگزاری برنامه‌های دهه مبارک فجر امسال باید نسبت به سال‌های گذشته با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در راستای انتقال دستاوردهای مهم انقلاب به نسل سوم انقلاب برگزار شود.


انتهای پیام /*