اولین جلسه کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) برگزار شد

کد : 30132 | تاریخ : 27/01/1391

جلسه کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانهای عضو کمیته، صبح روز شنبه (26فروردین ) در محل ستاد مرکزی بزرگداشت  امام خمینی (س) به ریاست دکتر سید احمد حسینی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این جلسه ابتدا دکتر سید احمد حسینی مسوول کمیته امورجوانان و دانشگاهیان ضمن تشکر از همکاری و فعالیت های وزارت خانه ها و دستگاه های عضو در ستاد بزرگداشت حضرت امام در سال گذشته به اجمال گزارشی از فعالیت های سال گذشته کمیته به جلسه ارائه داد و اظهار امیدواری کرد که با جدیت و تلاش همه عزیزان این کمیته بتواند امسال بیش از پیش به نقش مهم خویش در مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) بپردازد.
دکتر حسینی در ادامه به اهمیت مراسم بزرگداشت حضرت امام در بیست و سومین سالگرد ارتحال ایشان پرداخت و گفت :محیط های دانشگاهی و دانش آموزی و کانونهای مرتبط با جوانان مهمترین بستر برای ترویج و نشر افکار و اندیشه های حضرت امام هستند و مهمترین کار فرهنگی دستگاهها آشنایی جوانان ، دانش آموزان و دانشگاهیان با اندیشه های حضرت امام است.
وی در ادامه اظهار داشت: همه دستگاهها  باید با جدیت موضوع ترویج و نشر افکار و اندیشه های حضرت امام را همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند جزو برنامه های همیشگی و مستمر و دراز مدت و کوتاه مدت همه وزارتخانه ها و سازمانها قرار دهند و ایام سالگرد مقطعی مناسب برای انعکاس این فعالیت ها باشد.
در این جلسه آقایان عارف نیا قائم مقام معاونت فرهنگی ستاد مرکزی‌، قاسمی از مدیران معاونت فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) گزارشی از تولیدات فرهنگی ستاد و موسسه تنظیم و نشر را به مناسبت بیست و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل به جلسه ارائه دادند و سپس از آن حجت الاسلام شمس از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها،آقای زرگر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول الله (نماینده سازمان بسیج) آقای شهبازی نماینده دانشگاه آزاد اسلامی، سعیدی نماینده وزارت آموزش و پرورش، اسمعیلی نماینده وزارت بهداشت و درمان، عبدی نماینده دانشگاه جامع علمی کاربردی، نیستانی نماینده جهاد دانشگاهی مرکز، عباسی نماینده وزارت بهداشت در بخش اوژانس هر کدام دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص برگزاری هرچه باشکوه تر سالگرد ارتحال امام راحل به جلسه ارائه دادند.
در پایان جلسه مقرر شد ستاد دانشگاهی در محل نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ستاد دانش آموزی در وزارت آموزش و پرورش، ستاد ورزش جوانان در وزارت ورزش و جوانان تشکیل و گزارش جلسات این ستاد ها در جلسات آینده کمیته امور جوانان و دانشگاهیان ارائه گردد.
یاد آوری می گردد، وزارت علوم ، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی مرکز، سازمان بسیج مستضعفین، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و... عضو این کمیته هستند.

انتهای پیام /*