امام در خواب به من لبخند زدند

براى مرحله سوم و آزادسازى خرمشهر دو تیپ از سپاه و یک تیپ از ارتش را از منطقه عملیاتى فتح ‏‏المبین به کمک گرفتیم. بعد از نماز صبح از فرط خستگى خواب افتادم. خواب دیدم خدمت امام رسیدم و نقشه عملیات را خدمتشان ارائه کرده و گفتم آقا خرمشهر را آزاد کردیم. امام بسیار خوشحال و شاد شدند و شروع به لبخند زدن کردند.

کد : 50346 | تاریخ : 30/02/1393

پرتال امام خمینی-سردار سرلشگر رحیم صفوی:  روز دهم اردیبهشت، حدوداً چهل روز بعد از پایان عملیات فتح المبین، عملیات الى بیت المقدس با هدف آزادسازى خرمشهر شروع شد. براى دشمن غافلگیرانه بود. فکر نمى‏ کرد ما این استعداد از نیرو را توى این زمان کوتاه مجدداً آماده کنیم. از نظر وسعت، منطقه عملیاتى بیت المقدس دو برابر فتح المبین بود. به یارى خداوند متعال عملیات در سه مرحله انجام شد. عملیات واقعاً سختى بود. مخصوصاً مرحله آخر را که ما نیرو کم آورده بودیم و به این علت عملیات را یک  هفته متوقف کردیم.

براى مرحله سوم و آزادسازى خرمشهر دو تیپ از سپاه و یک تیپ از ارتش را از منطقه عملیاتى فتح ‏‏المبین به کمک گرفتیم. آن شب را من تا صبح بیدار بودم. بعد از نماز صبح از فرط خستگى خواب افتادم. خواب دیدم خدمت امام رسیدم و نقشه عملیات را خدمتشان ارائه کرده و گفتم آقا خرمشهر را آزاد کردیم. امام بسیار خوشحال و شاد شدند و شروع به لبخند زدن کردند. من لبخند مبارک آن بزرگوار را در خواب دیدم و از خوشحالى حضرت امام از خواب پریدم.

هنوز خرمشهر آزاد نشده بود. من به آقاى رضایى گفتم: من الآن این خواب را دیدم و یقین دارم که ما به همین زودى خرمشهر را مى‏ گیریم. ساعت ده صبح همان روز اولین یگان ما وارد خرمشهر شد. بچه‏ هاى لشکر 8 نجف اشرف اولین نیروهایى بودند که بعد از نزدیک به دو سال وارد خرمشهر شدند. عراقى ‏ها تصور چنین پیشرفتى در کار بچه‏ ها را نداشتند و حتى در همان صبح با هلیکوپتر نیرو وارد خرمشهر مى ‏کردند. هلیکوپترهاى آنها آنقدر مطمئن بودند که به راحتى پایین مى‏ آمدند تا آنجا که بچه‏ ها یکى از آنها را با آر. پى.جى سرنگون کردند. خلاصه عراقى‏ ها قصد ماندن و جنگیدن داشتند و انبوه نیروهاى آنها درون شهر بیانگر این واقعیت بود. ده هزار نفر از نیروهاى آنها درون خرمشهر به اسارت دلاور مردان اسلام در آمد. جنگ بسیار سخت و خسته کننده ‏اى بود. آزاد سازى خرمشهر و اعلامیه حضرت امام در این رابطه باعث تقویت بسیار بالاى روحیه رزمندگان اسلام شد. عملیات الى بیت المقدس روز دهم اردیبهشت شروع شد و ساعت ده صبح روز سوم خرداد نیروهاى ما وارد خرمشهر شدند که ساعت دو بعدازظهر از اخبار سراسرى آزاد سازى خرمشهر اعلام گردید و شادى زایدالوصف مردم را به دنبال داشت.

پیام حضرت امام که در همان روز صادر شد، بسیار روحیه آفرین و خط دهنده بود. بعد از عملیات بیت المقدس فرماندهان سپاه به همراهى گروهى از خانواده ‏هاى شهدا با حضرت امام دیدار داشتند که در آن دیدار، آن حضرت از وحدت حاصل بین رزمندگان و نتیجه کار آنها رضایت کامل خاطر خود را اعلام کردند.

منبع: امام و دفاع مقدس، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، ص 47 و 48

 

انتهای پیام /*