برپایی مراسم بزرگداشت حضرت امام(س) با حضور 800 هزار زائر در حرم مطهر ایشان

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت:با توجه به این که پیش بینی می شود آیین گرامیداشت 14 خرداد امسال با حدود 800 هزار زائر در حرم امام راحل برگزار شود برنامه های فرهنگی مناسبی برای این روز تدارک دیده شده است.

کد : 50350 | تاریخ : 30/02/1393

به گزارش پرتال امام خمینی(س) اصغر آب خضر افزود: انقلاب اسلامی به خاطر نبوغ امام راحل امروز با این عظمت در دنیا می درخشد به همین سبب بیست و پنجمین سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی باید در شان و جایگاه ایشان در کشور برگزار شود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب هر سال در 14 خرداد نگاه جدیدی از دریچه فکری امام راحل و اهداف انقلاب را برای مردم و مسوولان تبیین می کنند.
آب خصر افزود: با توجه به این که از سه سال دیگر 14 خرداد مصادف با ماه مبارک رمضان است و به همین دلیل امکان حضور مردم از سراسر کشور در تهران وجود ندارد باید به آیین های استانی که برای گرامیداشت این روز برگزار می شود بیشتر توجه شود.
وی همچنین به روز 15 خرداد اشاره کرد و گفت:خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی روز 15 خرداد است و از این رو گرامیداشت یاد و خاطر شهدای این روز مهم در کشور و به ویژه شهرهای تهران، قم، ورامین و خمین به صورت ویژه گرامی داشته می شود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران بیشتر جنبه فرهنگی داشت و برای این که مسیر خود را گم نکند، همه طرح ها و برنامه ها در کشور به پیوست فرهنگی نیاز دارند.
آب خضر ادامه داد:توجه به پیوست فرهنگی در کنار همه برنامه ها امروز یکی از ضرورت های جامعه است که باید مسوولان به آن توجه داشته باشند.
وی اضافه کرد: درشرایطی که دشمن با همه وجود برای ضربه زدن به انقلاب وارد میدان شده ما نیز باید با یک برنامه ریزی منظم و منسجم با استفاده از هدایت های رهبر معظم انقلاب در مقابل دسیسه های دشمن ایستادگی کنیم.
آب خضر افزود: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، به عنوان یک دستگاه فرهنگی با نگاه جهادی و روحیه هشت سال دفاع مقدس دشمن را در جنگ نرم شکست می دهیم.
وی با بیان این که شعار امسال حاکم بر شعارهای سال های گذشته است اظهارکرد: در این ارتباط باید از آیین های مهم از جمله جشن های انقلاب، روزقدس، 22 بهمن و 14و 15 خرداد برای تبیین فرهنگ انقلاب درجامعه به ویژه برای جوانان استفاده کنیم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام /*