امام خمینی(س) بر رعایت اصل وحدت کلمه میان پیروان ادیان الهی تاکید می کرد

نماینده جامعه کلیمیان با بیان اینکه سخنان و دیدگاه های امام خمینی(س) بیانگر وجود اصل توحید در همه ادیان الهی است، تصریح کرد: حضرت امام همواره بر رفع اختلاف میان پیروان اهل کتاب گوشزد می کرد.

کد : 50353 | تاریخ : 31/02/1393

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، فرزین فرنوش در گفت و گو با  کمیته خبری و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) اظهار کرد: امام خمینی(س) با بیان این مطلب که همه افراد بشر بنده خداوند یکتا هستند و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد، بر حفظ وحدت میان اقشار مختلف کشور تاکید می‌نمودند؛ همین امر برای اقلیت های دینی و بویژه جامعه کلیمی بسیار ارزشمند است. 

وی افزود: فعالیت این ستاد به این جهت ارزشمند است که با معرفی دیدگاه های حضرت امام از تغییر  و تحریف آنها جلوگیری خواهد کرد.

نماینده جامعه کلیمیان با بیان اینکه سخنان و دیدگاه های امام خمینی(س) بیانگر وجود اصل توحید در همه ادیان الهی است، ادامه داد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای انقلاب اسلامی طی سخنرانی ها و اظهار نظرات خود راجع به اقلیت های دینی، کشور را در برابر بسیاری از خطرات بیمه کرد. به طوری که دیدگاه ها و بنیادگرایی های افراطی موجود در فضای انقلاب که گاهی حتی با کشتار جمعی و خشونت همراه بود با فرمایشات حضرت امام درخصوص رعایت وحدت کلمه به اتمام رسید.

وی با اشاره به ابراز خرسندی از مشارکت با ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) و همکاری متقابل جامعه کلیمیان در برگزاری مراسم ارتحال آن حضرت، یادآور شد: امام خمینی(س) همواره بر رفع اختلافات میان پیروان ادیان الهی گوشزد می کرد و با بیان این مطلب که همه افراد بشر بنده خداوند یکتا هستند و هیچ کس بر دیگری برتری ندارد، بر حفظ وحدت میان اقشار مختلف کشور تاکید می نمود؛ همین امر برای اقلیت های دینی و بویژه جامعه کلیمیان بسیار ارزشمند است.


انتهای پیام /*