برگزاری دومین جلسه کمیته خارجی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س)

رییس کمیته خارجی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) گفت: سازمان صدا وسیما می تواند از فرصت حضور شخصیت های خارجی در کشور به مناسبت مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) استفاده کرده و به جای سفر به کشورهای خارجی و تهیه ی برنامه های مستند از آنها، برنامه هایی با محورهای مشخص در این ایام تولید کند.

کد : 50376 | تاریخ : 03/03/1393

دومین جلسه کمیته خارجی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی کشور، وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان فرهنگ و ارتباطات و همچنین ستاد تشریفات راهبر موسسه فرزندان روح الله، مجمع جهانی تقریب مذاهب و بنیاد مستضعفان در محل موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) برگزار شد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س)حجت الاسلام دکتر محمد مقدم با بیان اینکه مهمانان خارجی حاضر در بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت حضرت امام از چهره های برجسته سیاسی، فرهنگی، امامان جمعه و خبرنگاران بنام دنیا هستند، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی همکاری مناسبی با کمیته خارجی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) جهت ایجاد تخفیف های ویژه در تهیه بلیط های هواپیما برای این افراد داشته؛ علاوه بر این وزارت امور خارجه نیز اقدامات خوبی در خصوص صدور روادید رایگان به مهمانان خارجی انجام داده است.
رییس کمیته خارجی ستاد بزرگداشت امام خمینی (س) گفت: سازمان صدا وسیما می تواند از فرصت حضور شخصیت های خارجی در کشور به مناسبت مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) استفاده کرده و با توجه به هزینه های سفر به کشورهای خارجی و تهیه ی برنامه های مستند از آنها، برنامه هایی با محورهای مشخص در این ایام تولید کند.
وی با بیان اینکه 74 نفر از کشور هندوستان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) حاضر خواهند شد، افزود: نزدیک به سیصد تن از مهمانان خارجی از کشورهایی همچون ارمنستان، پاکستان، دانمارک، سوئد، آفریقا جنوبی، سنگال، آمریکا، اتیوبی، صربستان و اروگوئه، لبنان، عمان و ... در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) شرکت خواهند کرد.
دکتر مقدم با اشاره به برگزاری همایش " نگاه امام و عرفان" در محل هتل لاله در روز یازدهم خرداد ماه، اظهار داشت: همایشی نیز پیرامون دیدگاه امام خمینی(س) در خصوص سلاح های کشتار جمعی روز دوازدهم خرداد با حضور اندیشمندان این حوزه، برگزار خواهد شد.
وی درپایان خاطر نشان کرد: علاوه بر حضور مهمانان خارجی در مراسم بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، ملاقات با رییس جمهور، دیدار از حسینیه جماران و مرقد مطهر حضرت امام خمینی(س) همچنین بازدید از موزه ملی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده توسط کمیته خارجی برای این افراد است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

انتهای پیام /*