اعلام برنامه های کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س)

کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد بزرگداشت حضرت امام، برنامه های خود را اعلام کرد.

کد : 50377 | تاریخ : 03/03/1393

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، محمدرضا پهلوان در گفت و گو با خبرنگار کمیته خبری و اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) با تاکید بر حضور پرشور جامعه ورزش کشور بمانند سال های گذشته در بیست و پنجمین سالگرد بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: زنگ زورخانه های سراسر کشور به احترام مقام شامخ حضرت امام خمینی(س) در روز دوازهم خرداد ماه همزمان به صدا در خواهد آمد.

مسوول کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) با اشاره به برگزاری مراسم همخوانی مرشدان به مناسبت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در روز سیزدهم خرداد ماه جاری،  ادامه داد: در همین راستا مسابقات سراسری باستانی با عنوان "سنگ سنگین"  مزین به نام حضرت امام(س) و  همچنین انتخاب قویترین مرد ایران به اجرا در خواهد آمد.
وی اجرای آیین نمایش پهلوانی در شانزدهم خردادماه را یکی دیگر از برنامه های کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) عنوان کرد و افزود: طبق هماهنگی های انجام شده به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام، گروه های مختلف ورزشی از استان های کشور به سوی مرقد مطهر امام خمینی(س) حرکت خواهند کرد.
پهلوان، به حرکت رکورددار پیاده روی استقامت کشور  از سنندج تا حرم مطهر امام خمینی(س) در تاریخ نهم تا چهاردهم خرداد ماه اشاره کرد و گفت: به منظور بزرگداشت یاد و نام حضرت امام، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در خرمشهر و در مسیر گلزار شهدا، در روز دوم خرداد  برگزار خواهد شد. همچنین گفتنی است برنامه ای مشابه نیز در شهر ماکو و در تاریخ نهم همان ماه به اجرا درخواهد آمد.
وی از حرکت کاروان مربیان ورزشی به سمت مرقد مطهر امام خمینی(س) در ایام سالگرد بزرگداشت آن حضرت خبر داد و اضافه کرد: حرکت گروه ورزشکاران از حسینیه جماران تا مرقد مطهر حضرت امام در روزهای سیزدهم و چهاردهم خردادماه پیش بینی شده است. اعزام کاروان دوچرخه سواران استان اردبیل از تاریخ دهم تا سیزدهم همان ماه نیز در دستور کار کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) قرار دارد.
پهلوان در ادامه با اشاره به اعزام کاروان ورزشکاران استان همدان به بیت مطهر حضرت امام خمینی(س) در روزهای سیزدهم تا پانزدهم خرداد،  گفت: برگزاری مسابقات ورزشی دارت، طنابزنی و داژبال در استان یزد و حرکت کاروان مربیان از قزوین به سوی حرم مطهر آن حضرت را از دیگر برنامه های کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) است. وی افزود: کلیه مسابقات، برنامه ها و مراسم ورزشی در خردادماه به نام بزرگداشت حضرت امام نام‌گذاری شده است. همچنین بنر فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با موضوع ورزش و جوانان در سراسر اماکن ورزشی کشور نصب خواهد شد.
مسوول کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) اظهار کرد: ملاقات جانبازان و معلولان ورزشکار با فرزند یادگار حضرت امام پیش بینی شده است که جزئیات آن در آینده ای نزدیک اعلام می شود.
وی از حضور گروه های مختلف ورزشکاران و مسوولان ورزشی کشور در مراسم تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی(س) در مرقد مطهر، در روز سیزدهم خردادماه خبر داد و اضافه کرد: جمعی از اسکیت سواران در تاریخ 9 خردادماه به سوی حرم رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حرکت خواهند کرد.
پهلوان با اشاره به صعود کوهنوردان به ارتفاعات کشور به مناسبت بزرگداشت امام خمینی(س) افزود: به‌مناسبت این ایام، در طول خردادماه چندین برنامه صعود به ارتفاعات کشور برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به مسابقه کوهپیمایی که در روز بیست و سوم خرداد در مراکز استان ها برپا می شود، اشاره کرد.
وی با بیان اینکه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) همایش های پیاده روی و دو میدانی  در استان تهران برپا خواهد شد، افزود: دوچرخه سواری و دیدار با خانواده های معظم شهدای ورزشکار، از دیگر برنامه های کمیته تربیت بدنی و ورزش ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) در پایتخت به شمار می رود.
وی در پایان تصریح کرد: در مسیر حرکت شهدای قیام 15 خرداد سال 42 ورامین، راهپیمایی مردمی گروهی برپا خواهد شد و به همین مناسبت مسابقه جایزه بزرگی نیز با عنوان پنجاه و یکمین سالگرد نهضت خمینی کبیر در این روز به اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام /*