امام خمینی(س) رهبر معنوی مسلمانان سریلانکاست

«حمزه حنیفه» رییس بنیاد الاسلام در سمینار «امام خمینی(س) و بیداری اسلامی در هزاره نوین» گفت: امام خمینی(س) رهبر معنوی ما مسلمانان سریلانکاست.

کد : 50559 | تاریخ : 21/03/1393

به گزارش پرتال امام خمینی(س)، در این سمینار که  با حضور حاج محمد فوزی وزیر امور توسعه سریلانکا، کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسولان و نهادهای فرهنگی سریلانکایی برگزار شد ابتدا فیلمی از زندگی حضرت  امام خمینی(س) با زیر نویس انگلیسی که توسط شبکه خبری پرس تی وی تهیه شده بود به نمایش در آمد و سپس مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم شروع شد.

«علیرضا خوشرو» رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی به دستاوردهای عمده اندیشه‌های امام خمینی(س) در بیداری اسلامی پرداخت و گفت: امام خمینی(س) خلاقانه نظام سیاسی اسلامی را با تبیین سازگاری دین و سیاست معماری کردند و نشان دادند ولی‌فقیه می‌تواند به نیازهای جامعه در ابعاد سیاسی و اجتماعی زمان پاسخگو باشد. 

در ادامه این مراسم حاج محمد فوزی وزیر امور توسعه سریلانکا با اشاره به اینکه امام خمینی از بزرگترین دانشمندان زمان مدرن است،بیان داشت: امام خمینی(س) به ثبات سیاسی که لازمه توسعه اجتماعی و اقتصادی است اعتقاد داشتند و این ثبات سیاسی از طریق قدرت بخشیدن به نهادهای دمکراتیک و تلاش در جهت رفع فقر و بی سوادی در جامعه در جهت  توسعه سیاسی و اقتصادی بوده است. همواره امام خمینی(س) به بیداری اسلامی بر پایه وحدت در جهان اسلام توجه نموده اند.

«آزور» رییس انجمن مسلمانان مالایی سریلانکا نیز به اندیشه‌های بیدارگرانه امام خمینی(س) درمقابل صهیونیسم و آمریکا به عنوان فتنه های جهان اسلام اشاره کرد و از اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مسلمانان سریلانکا بوده است تشکر کرد.

همچنین «حمزه حنیفه» رییس بنیاد الاسلام با بیان این که امام خمینی رهبر معنوی ما مسلمانان سریلانکاست، تصریح کرد: امام خمینی(س) با بصیرت و اطمینان به آینده تحولات و بیداری اسلامی نگاه می‌کردند و زمانی که در سال 1342 از امام پرسیده بودند سربازان شما برای انقلاب کدام‌ها هستند، امام با بصیرت و با نگاه به بیداری اسلامی به نسل بعدی که متولد خواهند شد، اشاره داشتند.

وی افزود: همواره شیوه و راه امام در جهت رسول الله و حضرت علی(ع) و ائمه اطهار بوده است و بزگترین پاداش‌های معنوی برای مسلمانان جهان و سریلانکایی اندیشه و گفتار های حکیمانه امام خمینی(س) می باشد.

در انتهای سمینار کتاب‌هایی درباره زندگی امام خمینی (س) که به زبان های  تامیلی، سینهالی، و انگلیسی به وسیله رایزنی فرهنگی چاپ شده بود در میان علاقه مندان توزیع شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام /*