استاد دانشگاه تونس مطرح کرد:

اطلاق نام "خمینی ها" به بانوان محجبه تونسی

کد : 30251 | تاریخ : 26/02/1391

استاد دانشگاه بیوتکنولوژی  تونس گفت: به علت داشتن حجاب اسلامی در تونس به گروهی از زنان و دختران که حجاب را برای خود برگزیده اند لقب خمینی ها را داده اند.
"منیر الرحمانی" استاد دانشگاه و کاشف ژن بیماری های چشمی در گفت و گو با خبرنگار ستاد بزرگداشت امام خمینی (س)، گفت: به علت کشف ‍‍ژنی که در انسان و بر بیماری های چشمی تاثیر گزار بود برای شرکت در اجلاس "نقش زن در خانواده و اجتماع" در دانشگاه الزهرا از سوی این نهاد دعوت به حضور برای سخنرانی شدم.
 وی در رابطه با حضور زنان ایرانی در اجتماع گفت : زمانی که در این اجلاس شرکت کردم آنچه که در رابطه با جایگاه زن در اجتماع کشور ایران در ذهنم وجود داشت به طور کلی عوض شد،چرا که دیدم زنان اجتماع ایران به صورت گسترده شاغل هستند و فعالیت های اجتماعی بسیار زیاد و پررنگی دارند.
 وی به استفاده ابزاری از زنان درجوامع غربی اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که در کشور سوئد برای تحصیل اقامت داشتم با تبلیغات گسترده برای جایگاه زن درجوامع غرب مواجه شدم اما در ادامه متوجه تناقضات بسیاری در گفته های شان شدم ، جوامع غربی از زنان خود استفاده ابزاری می کنند. زمانی که برای این همایش به ایران دعوت شدم متوجه سوء تبلیغات برای بانوان کشورتان شدم، زنانی که در جامعه امروزمشغول فعالیت هستند دارای تحصیلات عالی هستند و در پستهای کلیدی در عرصه های مختلف حضور پر رنگی دارند.
این محقق در ادامه افزود: دستورات الهی که برای جایگاه زن آورده شده در کشور ایران به خوبی قابل رویت است.
دارنده جایزه یونسکو برای کشف ژن حامل بیماری های چشمی در سال 2012در ادامه به رسوخ افکار بنیان گذار انقلاب اسلامی در جوامع دیگر اشاره کرد و اظهار داشت: پس از سقوط دیکتاتوری تونس متوجه فرهنگی شدیم که آثار امام  تا عمق جوامع مختلف رسوخ پیدا کرده است، فرهنگی که نشات گرفته از افکار و اندیشه های امام خمینی(ره) می باشد.
 این محقق تونسی در ادامه یادآور شد: اگر با اشخاصی که در رده سنی من باشند صحبت کنید شاید آشنایی زیادی با امام خمینی(ره) نداشته باشند اما کسانی که سن پایین تری دارند توانسته اند ارتباط بسیار خوبی با افکار و اندیشه های امام خمینی(ره) بر قرار کنند و با شخصیت ایشان آشناشوند .
وی در رابطه با داشتن حجاب و اختیار کردن آن در تونس گفت : از زمانی که ما ( گروهی از زنان و دختران )حجاب را اختیار کرده ایم لقب "خمینی ها"را به مااطلاق کرده اند، چرا که باوردارند ما به علت آشنایی با افکار امام خمینی(ره) حجاب را برای خود برگزیده ایم .
 این محقق علم ژنتیک به تاثیر افکار امام خمینی(ره) بر انقلاب های منطقه اشاره کرد و اظهار داشت : انقلاب هایی که در منطقه رخ داده است بر اثر فشار های مالی ، روحی، روانی و فرهنگی بر اجتماع مردم بوده است. در این بین جنبش های اسلام گرایانه ایی هم تشکیل شد که بیشتر اعضای آن را جوان ها تشکیل داده اند و باور آن ها بر این اعتقاد استوار است که انقلاب های منطقه از انقلابی که 32سال پیش در ایران رخ داده نشات گرفته است .
وی اظهارامیدواری کرد تا همکاری بین تونس و ایران ادامه پیدا کند و گفت: آرزو دارم همکاری ایران وتونس استمرار پیدا کرده و موانع اتحاد کشورهای اسلامی از بین برداشته شود.

انتهای پیام /*