انتقاد عبدالرسول وصال از عدم همکاری برخی نهادها با اصحاب رسانه

ضرورت رفتار شایسته با خبرنگاران مراسم 14 خرداد

رئیس کمیته روابط عمومی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) بر ضرورت همکاری همه نهادهای مسئول با اصحاب رسانه برای پوشش خبری-تصویری مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال رهبر فقید انقلاب تاکید کرد.

کد : 30302 | تاریخ : 31/02/1391

رئیس کمیته روابط عمومی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) بر ضرورت همکاری همه نهادهای مسئول با اصحاب رسانه برای پوشش خبری-تصویری مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال رهبر فقید انقلاب تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار ستاد خبری بیست و سومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س)، عبدالرسول وصال در جلسه طرح و برنامه این ستاد در سالن اجتماعات حرم مطهر امام گفت: مراسم بزرگداشت امسال با افتتاح دوره جدید مجلس شورای اسلامی همزمان است و حضور خبرنگاران خارجی در این برهه اهمیت ویژه ای دارد. خبرنگاران خارجی که وارد کشور می شوند، قطعاً برای تولید خبر و اطلاع رسانی اقدام خواهند کرد و به میان مردم خواهند آمد.

وی ادامه داد: همه ساله برای تکریم خبرنگاران برنامه‌های متنوعی پیش بینی شده ولی علی‌رغم همه برنامه‌ها ناهماهنگی‌هایی بوده که باعث بروز مشکلات مختلفی برای خبرنگاران داخلی و خارجی شده، همه توجه من به خبرنگاران خارجی نیست، ولی انعکاس این مراسم در داخل و خارج کشور مهم است.  

وصال تصریح کرد: دیدگاهی وجود دارد که تصور می کنند همین که صدا و سیما مراسم را به صورت زنده پوشش می‌دهد کافیست و هر خبرنگاری در گوشه و کنار عالم می‌تواند روایت خبری خود را بنویسد، که این دیدگاه ما را به هدف تعیین شده نخواهد رساند چرا که هم خبرگزاری های داخلی و هم خبرگزاری‌های خارجی و نیز خبرنگاران رسانه‌های مکتوب و سایت‌های خبری هر کدام روایت خبری خود را از این مراسم گزارش می‌کنند.

رئیس کمیته روابط عمومی ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) با تاکید بر اینکه باید امسال برای حضور خبرنگاران در مراسم 14 خرداد تدارک ویژه‌ای دیده شود، گفت: مثل همه جای دنیا باید این احترام را برای حضور خبرنگاران در مراسم روز 14 خرداد قائل باشیم. متاسفانه در سالهای گذشته شرایطی به وجود آمده که حضور خبرنگاران در محوطه های اصلی با مشکلات بسیار عدیده ای مواجه شد و حتی تجهیزات بعضی از آنها آسیب دید.

وصال ادامه داد: طبیعتاً ستاد از ما به عنوان روابط عمومی این انتظار را دارد که تسهیلات لازم را برای حضور خبرنگاران و نحوه تولید خبرشان فراهم بیاوریم. سال گذشته تسهیلات تا حدودی به وجود آمد و توافقنامه هایی امضا شد و اما بعضی از بندهای توافقنامه اجرا نشد.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه انعکاس فعالیت های اعضای ستاد، سازمانها و نهادها، برنامه های حرم مطهر و جماران برنامه ریزی گسترده ای انجام گرفته اما نهادهای مختلف هر برنامه ای که دارند به ما منعکس کنند تا انعکاس و اطلاع رسانی به نحو مطلوب انجام شود.

 وصال همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و به موقع برنامه های ستاد از طریق صدا و سیما تاکید کرد و گفت: سال گذشته همکاری های خوبی با صدا و سیما انجام شد. امسال هم با حضور مدیرکل محترم روابط عمومی صدا و سیما به عنوان نماینده ویژه ریاست این سازمان، امیدواریم انعکاس برنامه های بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) مطلوب تر از گذشته باشد تا انشاءالله مراسمی در شأن حضرت امام داشته باشیم و هر سال که از رحلت امام می گذرد، مراسم باشکوه تر و بهتری برگزار کنیم و هر چه این هماهنگی ها بیشتر شود و بتوانیم احترام بیشتری به خبرنگاران بگذاریم، قطعا انعکاس این اطلاعات و اخبار بهتر صورت خواهد گرفت.

 محمدعلی انصاری دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام(س) نیز با اشاره به جایگاه وی‍ژه خبرنگاران در انعکاس مناسب مراسم 14 خرداد گفت: وقتی ما از چند میلیون انسان برای شرکت در مراسم 14 خرداد دعوت می کنیم، خودمان نیز باید انگیزه داشته باشیم که مثلا اگر سال گذشته ده خبرنگار خارجی در مراسم بودند، امسال باید 50 نفر باشند. اگر سال گذشته 500 خبرنگار داشتیم، امسال باید هزار نفر داشته باشیم. وقتی این خبرنگاران تکریم شوند و به آنها احترام گذاشته شود و هماهنگی مناسبی صورت بگیرد، آنها هم مراسم را به نحو شایسته ای منعکس می کنند.

انصاری تاکید کرد: من از برادران حفاظت تقاضا کردم که یک ستاد متمرکز برای همکاری با کمیته خبری بگذارند. این گونه نباشد که عده ای پذیرایی شوند و عده‌ای هم در لابلای جمعیت برای خودشان گزارش تهیه کنند. مسئله خبرنگاران هم برای ما مهم است.

 سهرابی مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما  نیز در این جلسه  گفت: تمام برنامه ریزی‌هایی که از صدا و سیما انتظار می رفت اجرا شده و همکاران ما در رادیو و تلویزیون، در شبکه های استانی و شبکه های بین المللی، آمادگی کامل دارند تا در سه مقطع قبل، حین و بعد از این مراسم وظایف خودشان را به نحو احسن انجام دهند.

وی ادامه داد: همواره برنامه های صدا و سیما در قالب ها و شبکه های گوناگون از اوایل خردادماه رنگ و بوی امام را می گیرد و  شبکه های صدا و سیما بر اساس ماموریت خاص و تعریف شده خودشان، هر کدام به یکی از ابعاد برجسته امام می پردازند. انشاءالله امسال فضاسازی مناسب و مطلوبی را در شبکه های مختلف صدا و سیما شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام /*