پیام تشکر امام خمینی (س) از دولت و ملت فرانسه پیش از بازگشت به ایران

در این موقع که پس از چهار ماه توقف پر حادثه در خاک فرانسه، برای خدمت به وطنم می‏ خواهم اینجا را ترک کنم، لازم می‏ دانم از دولت فرانسه که وسایل امنیت و آزادی بیان را برای این جانب مهیا نمود، و از اهالی محترم که با حس انسان دوستی علاقه خود را به آزادی و استقلال کشور ایران اظهار داشتند تشکر کنم.

کد : 53232 | تاریخ : 11/11/1393

حضرت امام خمینی(س) در آستانه عزیمت به ایران طی پیامی به دولت و مردم فرانسه تشکر خود را ابراز داشته و به‌ویژه از زحمات داده شده به همسایگان و اهالی نوفل‌لوشاتو معذرت‌خواهی کردند: (روزنگار زندگی و تاریخ سیاسی اجتماعی امام خمینی، ص 358)

متن پیام مورخ 11/ 11/ 1357 امام راحل را در ادامه می خوانید:

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

در این موقع که پس از چهار ماه توقف پر حادثه در خاک فرانسه، برای خدمت به وطنم می‏ خواهم اینجا را ترک کنم، لازم می‏ دانم از دولت فرانسه که وسایل امنیت و آزادی بیان را برای این جانب مهیا نمود، و از اهالی محترم که با حس انسان دوستی علاقه خود را به آزادی و استقلال کشور ایران اظهار داشتند تشکر کنم. امید است مهمان‏ نوازی دولت و ملت فرانسه و حس آزادیخواهی آنان را فراموش نکنم. و از زحماتی که به همسایگان و اهالی نوفل لوشاتو دادم معذرت می‏ خواهم. امید است احترامات این جانب را بپذیرند.

2 شهر ربیع الاول 1399

روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

(صحیفه امام، ج‏6، ص: 6)

انتهای پیام /*