"الوحده" منتشرشد؛

امام خمینی(س) پیشگام بیداری اسلامی

کد : 30527 | تاریخ : 17/04/1391

دویست‌وچهل‌ودومین شماره از نشریه عربی زبان «الوحده» منتشر شد. «امام خمینی(س) پیشگام بیداری اسلامی» یکی از مقالات این شماره است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از مهر، این نشریه به همت دست‌اندرکاران بنیاد اندیشه اسلامی (وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) و به مدیرمسئولی دکتر مهدی گلجان (مدیرعامل بنیاد اندیشه اسلامی) و با رویکردی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی منتشر می‌شود و به بررسی مسایل و موضوع‌های مختلف داخلی و خارجی می‌پردازد. سردبیر این ماهنامه که در بیش از 120 کشور جهان عرضه می‌شود، منیرالدین بهبهانی است.

با توجه به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور مصر و پیروزی «محمد مرسی» در رقابت با «احمد شفیق»، طرح روی جلد این شماره به تصویر محمد مرسی اختصاص یافته و تیتر «جنبش مردم مصر، اوج بیداری اسلامی است» بر آن به چشم می‌خورد.

سرمقاله این شماره با عنوان «انقلاب و رخدادها» به بررسی انقلاب‌های منطقه و به ویژه بیداری اسلامی در مصر و نتایج آن که به منجر به برگزاری انتخابات شده، می‌پردازد.

در این شماره مقاله‌ای به بحث مذاکرات ایران با نمایندگان گروه 1+5 اختصاص یافته و در آن به مواضع هوشمندانه و روشن ایران در مقابل سیاست‌های مبهم و وقت‌کشی نمایندگان گروه 1+5 پرداخته است.

«امام خمینی(س) پیشگام بیداری اسلامی» عنوان مقاله‌ای است که به بررسی ریشه‌های بیداری اسلامی در اندیشه‌ها و گفته‌های امام خمینی(س) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی می‌پردازد.

دیگر مطالبی که در این شماره می‌خوانید:
- عدالت در برابر ستمگری‌های مبارک
- سیاست اسراییل، کشتار و بازداشت کودکان
- عربستان و تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای در آینده‌ای نزدیک
- زمان آن رسیده که علمای اسلام نقش خود را ایفا کنند.
- انقلاب بحرین فقط با سرنگونی آل خلیفه آرام می‌گیرد.
- جوانان ما میان اصالت و انحراف.

انتهای پیام /*