وزیر فرهنگ سودان:

مرید امام خمینی هستم

من شخصا از مریدان امام خمینی(س) هستم و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را آغاز جرقه بیداری اسلامی در منطقه می دانم.

کد : 30759 | تاریخ : 20/05/1391

بیروت - وزیر فرهنگ سودان ضمن تاکید بر ارتباط قلبی خود با امام خمینی(س) و انقلاب ایران حتی قبل از پیروزی آن، اظهار داشت: من شخصا از مریدان امام خمینی(س) هستم و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را آغاز جرقه بیداری اسلامی در منطقه می دانم.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدحامد ملکوتی تبار» رایزن فرهنگی کشورمان روز سه شنبه با «احمد بلال عثمان» وزیر جدید فرهنگ و اطلاع رسانی (الثقافه و الاعلام ) سودان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن ارائه سابقه ای از همکاری های سینمایی بین دو کشور و اهتمام رایزنی فرهنگی در این خصوص، از آمادگی رایزنی ایران برای گسترش این ارتباط خبر داد که مورد توجه احمد بلال قرار گرفت.

وزیر فرهنگ سودان، بهره گیری از تجربه غنی سینمایی جمهوری اسلامی ایران را فرصت مغتنمی برای هنرمندان سودان برشمرد و خواستار گسترش آن شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم گسترش بیش از پیش روابط فرهنگی بین دو ملت و دولت دوست و برادر ایران و سودان، برای ملت و دولت ایران آرزوی توفیق، سربلندی و عزت کرد.

همچنین در این دیدار پیشنهاد باشگاه آموزش خبرنگاران در خصوص آموزش حداقل 50 نفر از خبرنگاران سودان مطرح و مقرر شد که با اعلام به مسئولان ذی ربط برای انتخاب علاقه مندان از بخش دولتی و غیر دولتی برنامه ریزی لازم جهت انجام این فعالیت آموزشی مشترک با شرکت دو کشور آغاز شود.

در ادامه این دیدار ملکوتی ضمن تشریح برنامه های رایزنی فرهنگی در سودان، به برگزاری برنامه های ویژه در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: امسال نیز همچون سنوات گذشته، مراسم روز جهانی قدس و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین با برگزاری برنامه ها و مراسم هائی اجرا می شود که از جمله این برنامه ها مراسم کنفرانس قدس و بیداری اسلامی است.

احمد بلال عثمان فارغ التحصیل دانشگاه لندن و عضو حزب اتحاد دموکراتیک است.

وی قبل از تصدی این منصب از سال 2005 (1384) مشاور رئیس جمهور بود و قبل از آن نیز در دوره 1987 لغایت 1989 (1366 لغایت 1368) عهده دار وزارت بهداشت بوده است.

انتهای پیام /*