رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) در استان مرکزی مطرح کرد:

بازدید گردشگران خارجی از بیت امام در خمین

کد : 30994 | تاریخ : 02/07/1391

ریاست موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) در استان مرکزی، در شرح برنامه های این موسسه و بیت حضرت امام در خمین با اشاره به برنامه های دائم و مناسبتی این مجموعه گفت: مجموعه جدید پیرامون بیت حضرت امام در خمین کاملا راه اندازی نشده و حیاط و سالن های آن هنوز قابل استفاده نیست، اما بخاطر امکان استفاده از جوانب آن و به یاری خداوند متعال فعالیت های بیشتری نسبت به سال گذشته داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام رضوی در این گفت و گو به مراسم ارتحال حضرت امام اشاره کرد و افزود: امسال، مراسم سالروز ارتحال حضرت امام با جمعیتی چند هزار نفری برگزار شد. برنامه با سخنرانی آیت الله دری نجف آبادی در بیت و با شرکت استاندار محترم و جمعی از مسئولین طراز اول استان اداره شد و با مداحی یکی از مداحان بنام و شرکت 1300 نفر از خانواده های شهدا از کانون مساجد حال و هوای خوبی داشت.

وی اذعان داشت: پس از اتمام برنامه بیت، 2500 نفر را جهت شرکت در مراسم تهران عازم کردیم. همچنین از آنجا که این مناسبت با ایام ولادت حضرت زهرا(س) مقارن شده بود، مراسم بسیار وزین و مناسبی هم برای بانوان در داخل بیت تدارک دیدیم که به لطف خدا یکی از بهترین برنامه های چند سال اخیر بود. شب جمعه پیش از مراسم نیز با دعوت از حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی بهجت، فرزند مرحوم آیت الله بهجت، و قرائت دعای کمیل برنامه بسیار خوبی برگزار شد که مورد استقبال گسترده مردم نیز قرار گرفت.

امام جمعه سابق شهر خمین همچنین درمورد فعالیت های تابستانی بیت شریف امام راحل خاطر نشان کرد: در مورد تابستان، به دلیل اینکه خمین یکی از شهرهای ارتباطی است دائما مورد مراجعه مردم بازدیدکننده بودیم. جدای از آن در این سه ماه چندین اردوی مفصل اعم از اردوی مدارس، حوزه های علمیه و بازدید طلاب خارجی جامعه المصطفی را برگزار نمودیم که غالباً با برنامه های متنوع و اهدای محصولات فرهنگی موسسه در مورد آثار و اندیشه های حضرت امام همراه بود. ضمناً در اردوهای چند روزه خود معمولاً کارگاه های شخصیت شناسی حضرت امام را ارائه می دادیم. علاوه بر این تفاهمنامه ای با 36 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد به ثبت رساندیم که ان شاء الله هم حضور ما را از طرف موسسه در دانشگاه آزاد خمین و هم اردوهای دانشگاهی آتی در بیت را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در تابستان ما میزبان چندین کاروان خارجی از جمله از کشور مالزی، لبنان، چین، پاکستان، افریقای جنوبی بودیم. همچنین میزبان چند کاروان فرهنگی بودیم و اخیرا هم کاروانی فرهنگی متشکل از چند کشور خارجی میهمان ما بودند.

رئیس سابق حوزه علمیه خمین یکی از برنامه های دائمی بیت امام را برگزاری جلسات اخلاقی به سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان و با شرکت شورای اداری شهرستان خواند که هم اکنون هم بر قرار است و افزود: یکی از فعالیت های دائم دیگر ما نیز با تاکید خود سید حسن آقای خمینی، نشست های دائم با روحانیون و شخصیت های علمی شهرستان است.

وی در نهایت با اشاره به کتابخانه مجهز موسسه که بخش تخصصی آثار امام هم در آن تعبیه شده است تاکید کرد: کتابخانه موسسه به عنوان یکی از بخش های فعال موسسه بالغ بر 11 هزار عضو دارد و سالیانه چندین هزار نفر هم از آن استفاده می کنند.

انتهای پیام /*