با سلام در پاسخ شما مخاطب گرامی باید گفت که از نخستین روزهای آغاز نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی (س)، آرمان فلسطین و مخالفت و دشمنی با موجودیت و اشغالگری های رژیم جعلی اسرائیل که با توطئه و خباثت انگلیس و فرانسه و با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق، در دل جغرافیای جهان اسلام تاسیس گردید، همواره به عنوان یکی از اصول تغییرناپذیر انقلاب اسلامی و رهبری آن بوده است.
حضرت امام (ره) در تمام طول نهضت و انقلاب و تا پایان عمر شریفشان همواره امت اسلام را به اتحاد و همدلی و وحدت نظر در مقابل این دشمن سفاک و کودک کش فراخوانده و خطر رژیم جعلی اسرائیل را برای منطقه و کل امت اسلام گوشزد نموده اند.
با تغییر مسیر سیاسی حکومت مصر از دشمنی و جنگ با اسرائیل به دوستی و ایجاد روابط دیپلماتیک در زمان حکومت انورسادات، حکومت این کشور در یک انزوای سیاسی در میان کشورهای اسلامی قرار گرفت. سفر سادات به فلسطین اشغالی و اندکی بعد، انعقاد قرارداد صلح موسوم به کمپ دیوید با اعتراض کشورهای اسلامی بویژه حکومت نوپای جمهوری اسلامی ایران روبرو گردید. از آنجا که ماهیت انقلاب اسلامی مردم ایران، ضداستکباری، ضدصهیونیستی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین است، به طور طبیعی روابط سیاسی و دیپلماتیک با کشوری که به آرمان فلسطین خیانت کرده و به تجاوزات و اشغالگری دشمن صهیونیستی رسمیت بخشیده، نمی توانست ادامه یابد و بنابراین تنها ۵ هفته بعد از امضای قراردادننگین کمپ دیوید میان مصر و رژیم صهیونیستی، این روابط به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره) قطع گردید.
توجه شمارا به متن دستور حضرت امام (ره) به وزیر امور خارجه وقت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر قطع رابطه جمهوری اسلامی ایران و دولت مصر جلب می نماییم:

زمان: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۵۸ / ۳ جمادی الثانی ۱۳۹۹‏
‌‏موضوع: قطع رابطۀ سیاسی ایران با مصر‏

‌‏بسم الله الرحمن الرحیم‏
‌‏جناب آقای دکتر ابراهیم یزدی، وزیر امور خارجه‏
با در نظر گرفتن پیمان خائنانۀ مصر و اسرائیل و اطاعت بی چون و چرای دولت مصر از‌‎ ‌‏امریکا و صهیونیسم، دولت موقت جمهوری اسلامی ایران قطع روابط دیپلماتیک خود‌‎ ‌‏را با دولت مصر بنماید.‏

۱۰ / ۲ / ۵۸

‏روح الله الموسوی الخمینی


منبع: صحیفه امام، ج ۷، ص: ۱۶۸

. انتهای پیام /*