یک مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تقارن میلاد امام علی(ع) با سالروز ارتحال رهبر فقید انقلاب از پیشنهاد وزارتخانه متبوع خود مبنی بر جایگزینی مراسم بزرگداشت به جای مراسم سوگواری خبر داد. این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که طی سالیان اخیر در سالروز 14 خرداد صرفا مراسم بزرگداشت امام از سوی ستاد مرکزی این مناسبت برگزار می شود.
 
سیدجمال هادیان مسئول  اداره انتشارات و تبلیغات مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: بیشترین تولیدات فرهنگی در بیست و سومین سالگرد ارتحال اما خمینی(ره) توسط این وزارتخانه صورت گرفته است.
وی در تشریح این تولیدات گفت: چاپ و تولید 30 هزار بنر در کل کشور، پوستر، بروشور، تکثیر ویژه نامه در سطح وسیع، انتشار 12 جلد کتاب با محوریت شخصیت رهبر فقید انقلاب، برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح شهر تهران، تولید نرم افزارهای فرهنگی و ... از جمله فعالیتهایی است که توسط این وزارت خانه صورت گرفته است.
 هادیان به افزایش 30  درصدی تولیدات وزارت فرهنگ و ارشاد در سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال جاری این وزارت خانه نسبت به سال های گذشته همکاری بیشتری را با ستاد بزرگداشت امام خمینی(ره)داشته است که این حمایت ها را می توان در تیراژ وسیع ویژه نامه ها و کتب منتشر شده دید.
 وی  در ادامه به چاپ پوستر ویژه توسط این نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: به علت تقارن میلاد حضرت علی (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) این وزارت خانه تصمیم به چاپ پوستر ویژه‌ای گرفت، این پوستر از اشعار رهبر فقید انقلاب انتخاب شده است. این شعر با مصرع "فارغ از هردو جهانم به گل روی علی" که از اشعار امام خمینی(ره) است با خوشنویسی استاد محمد حیدری در حال چاپ است که پس از آن در تیراژ وسیع به مراکز و نهادهای که در کل کشور اقدام به مراسم بزرگداشت کرده اند ارسال خواهد شد.
 هادیان در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(س) از ثلاثه پاک حضرت علی(ع)می باشند، گفت: تقارن میلاد امام علی با رحلت امام نیاز به یک برنامه متناسب با محوریت این 2 رویداد مهم  را طلب می کند. به همین دلیل وزارت ارشاد  پیشنهادی را با این محور که مراسم بزرگداشت را جایگزین برگزاری مراسم سوگواری کنیم، ارائه کرد.

. انتهای پیام /*