تعداد 4108 مورد یافت شد

دفتر خمینى این مطلب را تکذیب مى‏ کند!

بیست و سوم دی ماه سال 1358 شایعه ای پخش شد که در آن شایع شد ...

آذرخشی در ظلمت

آذرخشی در ظلمت دکتر نعمت الله ایزدی سفیر وقت جمهوری اسلامی ...

* بدنبال نگرانی مردم ایران درباره وضعیت جسمانی امام خمینی، حضرت امام در پیامی رادیو ـ تلویزیونی از محل بیمارستان قلب، خطاب به ملت ایران فرمودند: «... از اینکه کلمه ای گفته بودم که موجب نگرانی بعضی دوستان شده بود، لازم دیدم که به عرض آقایان برسانم که حال من بحمدالله رو به بهبودی است و از دکترها تشکر می‏کنم». امام در ادامه پیام خود با توجه به جاری شدن سیل در جنوب کشور از مردم، ارتش و سایر نهادها خواستند به یاری سیل زدگان بشتابند. همچنین امام مردم را به حضور آگاهانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی فراخواندند. * در پاسخ به پیام تبریک لئونید برژنف، صدر هیأت رئیسه شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی به محضر امام خمینی به مناسبت اولین سالگرد انقلاب اسلامی، امام خمینی پیام تشکر آمیزی برای وی ارسال کردند. امام در بخشی از پیام خود فرمودند: «... امیدواریم که صلح جهانی بر پایه استقلال ملت ها و عدم مداخله در امور یکدیگر و رعایت اصل حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه بنا گردد و هرگونه تعرضی به کشورهای دنیای سوم و اسلامی و بخصوص در این منطقه برخلاف موازین است...».

* بدنبال نگرانی مردم ایران درباره وضعیت جسمانی امام خمینی، ...

* امام خمینی، آقای شیخ صادق خلخالی را به سمت حاکم شرع دادگاه های انقلاب منصوب نمودند. * امام خمینی، حجت الاسلام شریفی را مأمور حفظ کاخ ها و اموال خاندان پهلوی در مردآباد کرج نمودند. * امام خمینی در دیدار با دکتراسدالله مبشری، وزیر دادگستری و علی شایگان به مطالب مطرح شده از سوی آقایان در مورد اموال دولتی و وجوهات شرعی پاسخ دادند. امام در این دیدار، به شاعری که شعری در مدح ایشان سروده بود فرمودند: "بهتر است شما برای پا برهنه ها شعر بگویید". امام در همین دیدار در پاسخ به اظهارات آقای شایگان که شایعه ریاست جمهوری خود را تکذیب کرد فرمودند: "می دانم که از شما چنین کاری ساخته نیست". * امام خمینی در دیدار با آقای ولادیمیر وینوگرادوف، سفیر کبیر اتحاد جماهیر شوروی [سابق] و همراهان، از پیام محبت آمیز رهبران شوروی تشکر کردند و خواهان روابط مسالمت آمیز و حسن همجواری با اتحاد شوروی شدند. امام همچنین خواهان فروش گاز به قیمت عادلانه شدند.

* امام خمینی، آقای شیخ صادق خلخالی را به سمت حاکم شرع دادگاه ...

ملت افغانستان در آیینه کلام امام خمینی(س)

فراز و فرود‌های سه دهه تاریخ اجتماعی، سیاسی مردم ...

گورباچف: باید به پیام امام گوش می دادم

در شب 25 دسامبر سال 1991 میلادی بدون بروز خشونت و خونریزی ...

* در پاسخ به پیام تبریک لئونید برژنف صدر هیأت رئیسه شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی به مناسبت استقرار نظام جمهوری اسلامی، امام خمینی پیام تشکرآمیزی برای وی فرستادند و فرمودند: «آرزو دارم ملت های جهان در راه صلح و آرامش همچنان که خواست اسلام و ملت ماست، پیوسته کوشا باشند». * اعضای انجمن اسلامی و کارکنان صنعت نفت تهران با امام خمینی در قم دیدار کردند. امام با اشاره به نفوذ فرصت طلب ها در مشاغل کلیدی فرمودند: «ما می خواهیم یک مملکتی اسلامی باشد. اشخاصی که اداره می کنند مملکت را اعتقاد به اسلام داشته باشند و اسلام مبنای اعمالشان باشد؛ نه اشخاصی که به اسلام خیلی توجه ندارند. اینها باید تصفیه بشوند. لکن ما حالا برای مصالحی عجالتاً این مطلب را مسکوت عنه گذاشتیم». امام با اشاره به کثرت گروه های رنگ و وارنگ سیاسی فرمودند: «هر روز هم یک گروهی پیدا می شود! ولو عددشان چیزی نیست، ادعایشان زیاد است! نه واقعیتی دارند نه یک برنامه ای دارند. همین ها مضر به حال مملکت ما هست». * طلاب حوزه علمیه اصفهان با امام خمینی در قم دیدار کردند، امام پیرامون وارستگی نفس از تعلقات دنیا و لزوم تلاش برای دستیابی به کمالات معنوی برای آنان سخنرانی کردند. * گروهی از اهالی اردکان فارس با امام خمینی در قم دیدار کردند. در این دیدار امام درباره لزوم پاسداری از مکتب و آرمان اسلام و انقلاب و جبران ناپذیر بودن شکست مکتب سخن

* در پاسخ به پیام تبریک لئونید برژنف صدر هیأت رئیسه شورای ...

صفحه 1 از 411 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | بعدی >