اجلاس جهانی اساتید دانشگاه ها و بیداری اسلامی صبح روز دوشنبه 20 آذرماه سال جاری با شعار «پیشرفت، عدالت و مردم‌سالاری دینی» در مرکز همایش های بین المللی صدا وسیما آغاز به کار کرد.

به گزارش پرتال امام خمینی، سهراب صلاحی، دبیر نخستین اجلاس اساتید دانشگاه و بیداری اسلامی در حاشیه این اجلاس و در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به تبیین بخشی از دستاوردهای این نشست بین المللی پرداخت و تصریح کرد: حرکت ملت ایران به رهبری امام خمینی(س) در جریان انقلاب اسلامی، ریشه این بیداری است و جمهوری اسلامی احساس وظیفه ای سنگین در قبال کمک به برادران خود دارد.

دبیر نخستین اجلاس اساتید دانشگاه و بیداری اسلامی ساماندهی توانمندی ها و ظرفیت دانشگاه و اساتید مسلمان برای کمک به این حرکت بزرگ را راهکار این اجلاس دانست که در دو حوزه نظریه پردازی و تولید علم بررسی خواهد شد.

وی تصریح کرد: غرب از سال ها پیش خاورمیانه را مورد تهاجم قرار داده و به منظور افزایش نفوذ خود، مهم ترین چالش های نظری را در منطقه ایجاد کرده است. اساتید دانشگاه ها رسالت سنگینی بر عهده دارند و جمهوری اسلامی همانند دیگر حوزه ها در این زمینه نیز پیش قدم شده است.

در مراسم افتتاحیه این اجلاس که با حضور  250 نفر از اساتید دانشگاه‌های غیرایرانی و 350 نفر از اساتید دانشگاه‌های ایران و نیز همسران شهدای هسته ای ایران حضور داشتند، محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور کشورمان به ایراد سخنرانی پرداخت و سپس، علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز به مهمانان خیر مقدم گفت.

. انتهای پیام /*