حاج سید رحیم میریان از اعضای دفتر امام خمینی و پدر شهید سید مهدی میریان، صبح امروز 27 آذرماه 1396 بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، مرحوم میریان از سال 1360 به عنوان یکی از پاسداران و خادمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی در جماران مشغول به فعالیت شد. آن مرحوم علی رغم بیماری، تا آخرین روزهای عمر پر برکت خویش در دفتر امام راحل یاور محرومانی بود که هر روز برای حل مشکلات خویش به جماران مراجعه می کردند. برگزاری مجلس عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) در حسینیه جماران، از دیگر نقاط درخشان زندگی ایشان بود که در یاد مردم جماران و شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باقی است.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)  این ضایعه را به خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید.

 زندگینامه

سید رحیم میریان فرزند سید جواد در سال 1324 در شهر اصفهان به ‌‎ ‎‌دنیا‌‎ ‎‌آمد. وی که به شغل آزاد می‌پرداخت باپیروزی انقلاب و تشکیل ‌‎ ‎‌سپاه پاسداران ‌‌به این نهاد انقلابی پیوست. خدمات صادقانه ایشان موجب ‌‎ ‎‌گردید که از طریق حضرت آیت‌الله طاهری اصفهانی به مرحوم حاج ‌‎ ‎‌احمد آقا‌‎ ‎‌معرفی شده و در روز هشتم شهریور 1360 به تهران بیاید تا‌‎ ‎‌با‌‎ ‎‌حضور در بیت حضرت امام به خادمین و پاسداران بیت شریف حضرت ‌‎ ‎‌امام بپیوندد.‌

بر اساس خاطراتی که در کتاب خاطرات خادمان و پاسداران امام خمینی منتشر شده اولین دیدار او با امام خمینی (س) در دوازدهم بهمن ماه سال 57 بوده و با بروز غائله کردستان، به عنوان بسیجی، در آن مناطق مأموریت یافت و پس از پایان این مأموریت به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و هشتم شهریور ماه سال 60 به عنوان محافظ، در خدمت بیت امام خمینی (س) قرار گرفت.

او در خاطراتش از بیت امام نوشته است: « در بیت امام بنده مخارج روزمره منزل امام، دفتر و نیز منزل حاج احمد ‌‎ ‎‌آقا‌‎ ‎‌را‌‎ ‎‌بر عهده داشتم. مخارج منزل حضرت امام توسط آقای حسن ‌‎ ‎‌صانعی ‌‌پرداخت می شد. بچه ها‌‎ ‎‌می رفتند خرید می کردند و ماهیانه صورت ‌‎ ‎‌حساب را‌‎ ‎‌به من می دادند و پولش را‌‎ ‎‌از من می گرفتند. من هم آن ‌‎ ‎‌صورت حساب ها‌‎ ‎‌را‌‎ ‎‌جمع می کردم و روی یک برگه می نوشتم و خدمت ‌‎ ‎‌آقای صانعی می دادم، آقای صانعی هم آنها‌‎ ‎‌را‌‎ ‎‌خدمت امام می داد و ‌‎ ‎‌بودجه اش را‌‎ ‎‌از امام می گرفت. امام برای خودشان مشخص کرده بودند ‌‎ ‎‌که خرج ماهیانه منزلشان باید بیست هزار تومان باشد اگر کمتر بود که ‌‎ ‎‌چه بهتر ولی نباید از بیست هزار تومان بیشتر می شد.‌»

. انتهای پیام /*