جاوانگ چنگ، استاد دانشگاه شمال غرب استان شین چین در دیدار با حسین جلیلوند، رایزن فرهنگی کشورمان گفت: دیپلماسی تطبیقی امام خمینی(س) تالیف می شود.

به گزارش پرتال امام خمینی(س)  به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جاوانگ چنگ، استاد دانشگاه شمال غرب استان شین چین در محل رایزنی فرهنگی ایران در پکن حضور یافت و با حسین جلیلوند، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، چنگ اظهار داشت: ما بدنبال تالیف کتابی تحت عنوان «دیپلماسی تطبیقی امام خمینی(س)» هستیم. زیرا بدنبال کارماندگار و تاثیر گذار هستیم. با این کتاب می توانم روابط فرهنگی دو کشور ایران و چین را ارتقا بخشیم.

وی افزود: شخصیت امام خمینی(س) برای همه ما قابل احترام است و شناخت دیپلماسی ایشان می تواند  در تقویت روابط فرهنگی دو کشور موثر باشد.

این استاد دانشگاه از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درخواست نمود تا در تالیف این کتاب همکاری نماید.

جلیلوند گفت: با تلاش می توان از سخنرانیها و ملاقات های امام، اصول و اندیشه های دیپلماسی امام خمینی(س) را استخراج  و تدوین نمود.

همچنین رایزن فرهنگی کشورمان بر همکاری و مساعدت هر چه بیشتر طرف چینی در ارتقا و گسترش فعالیت های  اتاق ایرانشناسی در این استان تاکید نمود که مورد تایید طرف چینی قرار گرفت.

. انتهای پیام /*