کتاب گذر ایام در خاطرات با سرکارخانم فریده مصطفوی دختر گرانقدر حضرت امام خمینی (زه) منتشر شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، کتاب حاضر دفتری است ارزشمند، حاوی گفتاری صمیمانه و خودمانی از سرکار خانم فریده مصطفوی دختر والامقام رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) که طی ده ها جلسه با برادر محترم جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مسیح بروجردی، خواهرزاده‎شان در میان گذارده‎اند. این گفتار صوتی بعداً پیاده و به سفارش معاونت پژوهشی موسسه، بازخوانی و آماده بهره برداری گردیده است. این اثر در چهارده فصل و با عناوین ذیل به زیور طبع آراسته شده وشامل: پیشینه، فرزندان، منزل ها، سبک زندگی،تحصیلات، مسافرت ها، ازدواج، مبارزات، دستگیری و تبعید امام، سکونت در عراق،پیروزی انقلاب، حوادث دلخراش، و ... می باشد.

در بخشی از کتاب با روتیتر ماموریت من، سرکارخانم فریده مصطفوی نقل می کند: آقا در اتاق خود در نجف، کمد کوچکی داشتند که نامه هایی که برایشان فرستاده می شد، بعد از خواندن در آن قرار می دادند. قبل از عزیمت آقا از عراق، ایشان به من مأموریت دادند تا نامه ها را یکی یکی خارج کرده، اسامی جلاله را از بالای آن جدا ساخته، سیاهی نامه را پاره کرده و سفیدی کاغذ ها را برای استفاده در اختیارشان قرار دهم. من به همراه فهیمه خانم و فرشته جان، تمام نامه ها را به شکلی که آقا گفته بودند جداسازی کرده و اسامی جلاله را به درون آب شط ریختیم. خوب یادم هست که این کار دو روز زمان ما را گرفت.  

علاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، منشورات موسسه را تهیه کنند. 

. انتهای پیام /*