جمعی از فرماندهان و رزمندگان عملیات ثامن الائمه از نگارستان امام خمینی (س) در اصفهان بازدید کردند. به گزارش پرتال امام خمینی(س)، به مناسبت گرامیداشت پنجم مهر سالروز شکست شدن حصر آبادان با همکاری موسسه تنظیم ونشر اثار امام خمینی (س)  وشورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان جمعی از فرماندهان و رزمندگان عملیات ثامن الائمه در گردهمایی، یاد و خاطره این عملیات در سال شصت و شکسته شدن حصر آبادان به فرمان امام خمینی (س)  را گرامی داشتند.

رئیس اداره طرح و عملیات زمینی فرمانده کل سپاه پاسداران در این همایش با اشاره به اینکه بلوک شرق و غرب با سرکردگی رژیم بعث عراق تصمیم گرفته بودند که انقلاب اسلامی و کشور ایران را سرنگون کنند گفت: کشوری که توانایی ساخت یک فشنگ را نداشت امروز هزاران کیلومتر دورتر  از خاک ایران، دشمن را در خانه زمین‌گیر می کند. سردار سید مرتضی میریان افزود: این عزت و اقتدار امروز نتیجه خون شهدا است، شهدایی که اصفهانی ها در آن سهم به سزایی داشته اند.
خاطره گویی و تشریح جزییات عملیات ثامن الائمه و ذکر حماسه مقاومت در طول یکسال حصر آبادان بدست نیروهای بعثی و تاکید و فرمان امام راحل برای شکسته شدن این حصر از برنامه های این گردهمایی بود. در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه عکسی از عملیات ثامن الائمه و دوران حصر آبادان در گالری های نگارستان امام خمینی (س) برپا شد.

 

. انتهای پیام /*