پرتال امام خمینی(س): دکتر حمید انصاری گفت: شاه بیت اندیشه امام در حوزه سیاست خارجی، دفاع از قدس بود و پیوند عمیقی میان آرمانهای آزادی خواه امام راحل با آزادی قدس شریف و فلسطین مظلوم برقرار است. دکتر انصاری در مصاحبه ای مطبوعاتی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه ها، با اشاره به اینکه معامله قرن محکوم به شکست است، تصریح کرد: کلیدی ترین اصل در اندیشه امام خمینی از بدو پیدایش انقلاب اسلامی تا زمان رحلت آنحضرت، پیوندی است که میان آرمانهای انقلاب اسلامی و موضوع فلسطین بعنوان یک مسئله جدی جهان اسلام مطرح کرد؛ و موضوع فلسطین اساسی ترین مسئله جهان اسلام است و هیچ قدرتی با هیچ طرحی انحرافی نمی تواند در آن خللی ایجاد کند. قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام گفت:کلیدواژه مهمی در تمامی سخنرانی ها، پیامهای امام وجود دارد که قدس شریف در راس همه مسائل جهان اسلام و موجب عزت آفرینیبوده است. دکتر انصاری با اشاره به اینکه موضوع فلسطین نقشی اساسی در فرایند انقلاب اسلامی داشته تصریح کرد: خشم و نفرت مردم مبارز ایران در رابطه سیاسی میان رژیم پهلوی و رژیم صهیونیستی موجب شد تا این پیوند شوم به نابودی کشانده شود. انصاری افزود: مهمترین نهاد دولت پهلوی یعنی ساواک به دست صهیونیستها طراحی و عملیاتی شد و همواره کانون توطئه علیه انقلابیون و مردم مسلمان ایران بود. 

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) که در چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی سخن می گفت با محکوم کردن طرح معامله قرن، تصریح کرد: ظاهراً ضربه مغزی سربازان آمریکایی در حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامی عین الاسد،  به رئیس جمهور این کشور هم سرایت کرده است به ذهن هیچ عقل سلیمی نمی‌رسید که ترامپ طرح احمقانه معامله قرن را مطرح کند؛ طرحی که هنوز مطرح نشده مورد مخالفت و مقاومت جهان قرار گرفته است.

دکتر انصاری افزود: امام خمینی همراه کنندگان و امضا کنندگان کشورهای خود فروخته و سرسپرده علیه ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف را محکوم کردند و امروز هم کشورهای حامی طرح معامله قرن نتیجه حمایت خود از این کارشان را خواهند دید.
نویسنده کتاب حدیث بیداری تصریح کرد: رونمایی از طرح معامله قرن توسط دو نفر از منفورترین چهره های تاریخ، در واقع سند فروش عزت و موجودیت قدس شریف و مردم فلسطین و تثبیت حاکمیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی بر کل اراضی اشغالی است. طرح ترامپ از همه طرح های گذشته خطرناک‌تر است. به نظر من انتخاب زمان رونمایی از این طرح آن هم پس از ترور سردار مجاهد عظیم‌الشأن قاسم سلیمانی و ابومهدی بی‌ارتباط نیست.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) خاطر نشان کرد: ترامپ و نتانیاهو به خیال خام خود فکر می‌کنند ایران و جهان اسلام فرماندهی شجاع، استوار و موفق چون سردار قاسم سلیمانی را از دست داد، لذا این طرح ننگین را رونمایی کردند. نه بزرگ جهان اسلام و مردم فلسطین، حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع باشکوه سردار سلیمانی و راهپیمایی ضدآمریکایی مردم عراق همگی نشان از محاسبات نادرست ترامپ دارد.
دکتر انصاری طرح ترامپ را توطئه ای شرم آور و آغاز فتنه های جدید رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و افزود: تصور سران آمریکا و اسرائیل این است که با همراهی چند کشور خود فروخته منطقه می توانند در مسیر مقاومت ملت فلسطین اختلال ایجاد کنند در حالی که پیروان و دوستداران امام خمینی در منطقه و جهان این فکر آنان را باطل خواهند کرد.
انصاری در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: پدیده انقلاب اسلامی به دست امام امت رقم خورد و فصل جدیدی در جهان اسلام به وجود آورد و در کنار نام امام، نام ملت شریف ایران که با نثار جان خود این انقلاب را به ثمر رساندند همواره زنده و پویاست. شهدای انقلاب اسلامی شهدای حرم و شهید عارف و وارسته سردار سلیمانی مسیر نورانی تحقق آرمان های امام در موضوع قدس شریف و فلسطین را با تقدیم جان خود هموار کردند.
وی یادآور شد: حقیقت مهم در اندیشه امام و انقلاب اسلامی که  از خرداد ۱۳۴۲ تا پایان حیات ایشان و تا امروز در متن جریان انقلاب اسلامی وجود داشته و در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته، پیوند آرمان فلسطین با انقلاب اسلامی است. شاه بیت اندیشه سیاسی امام خمینی مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف بود امام در سخنان پیام ها و سخنرانی هایشان نسبت به فلسطین همواره تاکید بر حفظ وحدت و مقاومت داشتند این مسئله موجب پیوند آزادی‌خواهان جهان اسلام و مورد توجه ویژه امام بود.
وی بازخوانی اندیشه امام در مسئله فلسطین و تبیین آرمان آزادی قدس شریف را نیازی دائمی دانست و تاکید کرد: اهمیت این مسئله زمانی دو چندان می‌شود که بدانیم محافل صهیونیستی در صدد تخریب این آرمان  در ذهن جوانان ملت‌های مسلمان هستند.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) سپس به تشریح برنامه های این موسسه برای برگزاری باشکوه مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: محوری ترین برنامه های مربوط به ارتحال امام خمینی در سال ۱۳۹۹ بازخوانی اندیشه امام و گفتمان ایشان در موضوع فلسطین و قدس شریف و بررسی راهکارهای تحقق این مهم است. فضا برای پیوند مجدد فلسطین و انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی به وجود آمده است و این پیام به وضوح نشان می دهد بافته های غرب و به ویژه شبکه معاند بی بی سی که همواره در پی ضربه زدن به مقاومت مردم فلسطین و بی اهمیت جلوه دادن آن نزد افکار عمومی جهان بود شکست خورده و جوانان جهان اسلام امروز تداوم بخش مکتب امام و سردارسلیمانی خواهند بود.
وی از بازنشر آثار هنرمندان، نویسندگان، شاعران، سینماگران و پژوهشگران در زمینه مقاومت و قدس شریف در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: از جمله برنامه‌هایی که برای سالگرد ارتحال امام در سال آینده پیش بینی شده برگزاری همایش بین المللی با حضور اندیشمندان و نخبگان و پیشگامان جبهه مقاومت و انتفاضه از کشورهای مختلف جهان است. در این همایش اندیشه امام، اصول راهبردی مکتب امام برای تحقق آرمان آزادی فلسطین، بررسی راه طی شده در چهار دهه گذشته، بررسی راه‌های جدیدی برای حمایت از موج جدید مقاومت و بررسی ظرفیت جهان اسلام برای مقابله با طرح معامله قرن در دستور کار قرار دارد.
انصاری همچنین از اعلام زمان فراخوان مقالات و محورهای مقالات در آینده نزدیک سخن گفت و افزود: تاریخ برگزاری همایش نیز در ایام سالگرد ارتحال امام در خرداد ماه سال آینده خواهد بود و جزئیات آن نیز تا چند روز آینده به اطلاع عموم میرسد.


. انتهای پیام /*