مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (س) با حضور حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی وامام جمعه اراک ، اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین، نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اداری استان و شهرستان و جمعی از اقشار مختلف مردم خمین در محل مجتمع فرهنگی و هنری یادگار امام خمینی در بیت قدیمی حضرت امام خمینی (س) برگزار شد .

در این آئین نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: شجاعت، آرمان گرایی، مقاومت، استقلال طلبی و مبارزه با استکبار و صهیونیسم مهمترین درس نهضت خمینی به مردم آزادی خواه دنیا بود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در ادامه افزود: بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی در سال ۴۳ توطئه جنایتکارانه آمریکا در کاپیتولاسیون را آشکار کرد که موفقیتی ماندگار در تاریخ است.

وی بیان کرد: امام خمینی(س) با رهبری هدایتگرانه خود انقلابی که برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) است را بنیان نهاد که سرمایه‌ای عظیم برای جهان اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: راه معمار کبیر انقلاب پس از ارتحال خمینی کبیر نیز با انتخاب جانشین شایسته آن حضرت ادامه دارد.

آیت الله دری نجف آبادی با انتقاد از توهین رئیس جمهور آمریکا به سردار شهید سلیمانی، گفت: آنچه امروز در آمریکا اتفاق می‌افتد و این اعتراضات بدترین شلاق محسوب می‌شود که به علت رفتارهای ناشایست و توهین آمیز رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: رقیب دموکرات و چپ گرای ترامپ مالکین آمریکا را ۴۰۰ نفر مالک سه هزار میلیارد دلار بوده و ۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر مطلق و ۱۵ میلیون نفر در خیابان‌ها آواره هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: در جریان وال استریت مشخص شد یک درصد میلیونرهای اصلی آمریکا هستند و ۹۹ درصد دیگر در شرایطی ناعادلانه زیست می‌کنند.

آیت الله دری نجف آبادی ترور شهید سلیمانی را نشانه ضعف آمریکا بیان کرد و ادامه داد: استکبار جهانی در منطقه به دنبال معامل قرن و افزودن مناطق غربی رود اردن به اسرائیل بود اما با مقاومت مردم فلسطین به اهداف خود نرسید.

آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مسئولان در سال جهش تولید باید برای حفظ آرمانهای نظام اسلامی تلاش کنند.

یا آور می‌شود این مراسم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و توزیع ماسک و ضد عفونی مشتاقان و علاقه مندان آن امام راحل برگزار گردید+ چند تصویر

. انتهای پیام /*