اسطوره وزنه برداری ایران با اشاره به خاطرات خود از امام خمینی(س) گفت: باید بگویم دیدار با امام خمینی(س) شیرین ترین خاطره زندگی من است.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از مهر کسب بیست و دو مدال المپیک و جهانی در طول سال های فعالیت ورزشی از نصیری، چهره ای ماندگار در اذهان عمومی پدید آورده است. آنجا که از حاج احمد آقای خمینی صحبت می کند لب از لبش شکفته می شود: او قابلیت حضور در تیم ملی را هم داشت.

صحبت با محمد نصیری آنجا جذاب می شود که از اولین ملاقات حضوری تیم وزنه برداری ایران با حضرت امام خمینی(س) ،‌در سال های اولیه انقلاب و در قم حکایت می کند: دو ساعتی در بیت امام نشستیم، بنیان گذار کبیر انقلاب، خود، وسایل پذیرایی را فراهم می کردند؛ چایی و دیگر ملزومات. ساده، صمیمی و باور نکردنی بود. او از بوسیدن جسورانه صورت و محاسن مبارک حضرت امام(س) در آن دیدار، به عنوان شیرین ترین خاطره زندگی اش یاد می کند و می گوید: بعد از آن بود که هرکسی در هر کجای ایران من را می دید یاد امام می افتاد.

نصیری اضافه می کند که امام با زبان طنز به او گفتند : تو که قهرمان جهانی پس چرا اینقدر جثه ات کوچک است؟ بعد اضافه می کنند: روایت داریم که حضرت علی(ع) نیز اندامی کوتاه اما نیرویی فوق العاده داشته است.

نصیری در بخش دیگری از خاطرات ناگفته اش عنوان کرد: در مسابقات جهانی 1973 کوبا، موهایم را از ته تراشیدم. روزنامه های دنیا نیز با این تیتر که «خروس طلایی دنیا سرتراشیده شد« به استقبال این مسابقات رفتند. در آن دوران هر ساله صد کیلو وزن کم می کردم».

نصیری ادامه داد: در کوبا و در عرض تنها ده دقیقه چهار مدال طلا برای ایران به ارمغان آوردم. او ادامه می دهد که هفت کیلو رکورد دنیا را در آن رقابت ها ارتقاء بخشیده است.

. انتهای پیام /*