در راستای برگزاری هر چه باشکوه مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(س) و میزبانی شایسته از زائران، منطقه 10 طی دو هفته گذشته از تمام تجهیزات و نیروهای خدمات شهری برای آماده سازی پهنه جنوب شرقی حرم مطهر استفاده کرده است.

 به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با تشریح اهم اقدامات صورت گرفته این منطقه در حرم امام(س) گفت: پهنه تحویلی منطقه 10 به متراژ طولی 4 کیلومتر و وسعت 210 هزار متر مربع در ضلع جنوب شرقی حرم مطهر واقع شده است و در حال آماده سازی برای پذیرایی از زائران حرم مطهر است.

 وی با بیان این که شرایط لازم برای حضور زائران با اجرای اقدامات وارائه خدمات بهینه در پهنه جنوب شرقی مرقد امام(س) در بخش های مختلف عمرانی، اجتماعی، ترافیکی، خدماتی و ... فراهم می شود ادامه داد: فعالیت های اجرایی این منطقه به منظور آرام سازی، زیباسازی، تلطیف محیط و آسایش شهروندان از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز شده و بر اساس دستورالعمل ابلاغی اکیپی از نیروهای کارگری و اجرایی به همراه ماشین آلات سبک و سنگین به پهنه اعزام شده اند تا ضمن آماده سازی پهنه، در تاریخ 14 خرداد ماه نسبت به ارائه خدمات به زائران و همچنین برپایی ایستگاه  فرهنگی و پذیرایی اقدام کنند.

 عظیمی تصریح کرد: در پهنه تحویلی این منطقه عملیات رفت و روب، علف کشی، تسطیح و خاک برداری، امحا شعارنویسی، مرمت و بازسازی 42 چشمه سرویس بهداشتی و 24 چشمه پرتابل انجام شده و علاوه بر آن رنگ آمیزی دیواره ها و جداول کل پهنه به مساحت 1000 متر مربع در دست اجراست.

 به گفته وی هم اکنون عملیات لکه گیری و مرمت آسفالت به میزان 300 تن، رنگ آمیزی المان های شهری و نصب داربست و بنر توسط اداره زیباسازی، بهسازی 2000 هزار متر فضای سبز، پاکسازی معابر در دست اجراست و تعداد 6 کانکس نیز برای استقرار نیروها در زمان مقرر و برپایی ایستگاه های صلواتی و فرهنگی نصب شده است و تا 9 خرداد ماه به پایان می رسد.

. انتهای پیام /*