به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا همایش بین‌المللی امام خمینی(س)، 11 خردادماه، در حسینیه «نبی اکرم(ص)» شهر سیدنی استرالیا برگزار می‌شود.

این همایش به همت کمیته همایش امام خمینی(س) حسینیه نبی‌اکرم(ص) و به مناسبت بیست‌وچهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

بررسی و معرفی شخصیت، اندیشه‌ها، آرمان‌ها و پیام امام خمینی(س)، تحلیل تأثیرگذاری شخصیت ایشان بر امت اسلام و جهان، دستاوردهای امام خمینی(س) و همچنین معرفی آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله موضوعات محوری مورد بحث در این همایش است.

این همایش با عنوان «امام خمینی(قدس سره): مصلح بزرگ» از ساعت 19 به وقت محلی در حسینیه نبی‌اکرم(ص) سیدنی آغاز به کار خواهد کرد.

حسینیه نبی اکرم(ص) در سیدنی استرالیا از مراکز مهم شیعیان جهان به‌شمار می‌رود که با فعالیت‌های متنوع و متعدد در طول سال، به عنوان یک مرکز مهم فرهنگی مذهبی شناخته می‌شود.

این حسینیه در طول سال و در مناسبت‌های مختلف میزبان جمع کثیری از شیعیان و ارادتمندان به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از مناطق مختلف قاره اقیانوسیه است.

همایش تأملی بر اندیشه امام خمینی(س) در قرقیزستان برگزار می‌شود

همایش «تأملی بر اندیشه و ابعاد برجسته شخصیت امام خمینی(س)» همزمان با سالروز ارتحال امام راحل، در دانشگاه آرابایف قرقیزستان برگزار می‌شود.

در دیدار علی کبریایی‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان با دکتر امیل، معاون پژوهشی دانشگاه آرابایف، وی از اهتمام رئیس و معاونین دانشگاه برای توسعه همکاری‌های فیمابین تشکر کرد و گفت: مبتنی بر توافقات پیشین و نظر به اینکه به ایام سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، مصادف با 14 خردادماه، نزدیک می‌شویم، مناسب است در ارتباط با همایش «تأملی بر اندیشه و ابعاد برجسته شخصیت امام خمینی(س)» هماهنگی‌های لازم را داشته باشیم.

امیل، ابتدا از رایزنی فرهنگی ایران به خاطر حمایت از آموزش زبان فارسی و فعالیت‌های ایرانشناسی در دانشگاه آرابایف تشکر کرد و گفت: براساس توافق قبلی ما آمادگی داریم تا همایش «تأملی بر اندیشه و ابعاد برجسته شخصیت امام خمینی(س)» را در این دانشگاه برگزار کنیم.

شایان ذکر است، مقرر شد دعوت از نمایندگان پارلمان، شخصیت‌های فرهنگی و اصحاب رسانه از سوی دانشگاه صورت پذیرد و مقالات و نیز مشروح سخنرانی‌ها در مجله علمی دانشگاه منتشر و از طریق آن دانشگاه در مراکز علمی و دانشگاهی توزیع شود.

. انتهای پیام /*