به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از تسنیم، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه هئیت دولت با اشاره به اینکه در آستانه چهاردهم و پانزدهم خرداد و ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: نقش، وجود، اندیشه و حرکت امام راحل برای جامعه بشری هدیه‌ای الهی در عصر حاضر بود.

 وی تصریح کرد: در دوره‌ای که همه بدنبال نفی ارتباط با آسمان و حقیقت اصالت پیامبران بودند و جامعه بشری در انحصار اندیشه منحط قرار داشت، امام خمینی(س) آمد و فریاد ارتباط با آسمان و کمال روح انسان را مطرح و راه جدیدی را پیش پای بشریت قرار داد.

 رئیس جمهور اظهار داشت: امام خمینی(س) احیاگر انسان معاصر، حق و حقیقت و اندیشه توحید، عدالت و پاکی در دوره معاصر است؛ امام حقیقتاً مردی خدایی و آسمانی بود که از مرزهای منیت و خودپرستی، عبور کرده و بسیاری از حجاب‌ها از برابر چشم او کنار رفته بود.

احمدی نژادخاطر نشان کرد: همگان با کلام امام خمینی(س) احساس آشنایی می‌کردند، چرا که او یک رهبر مردمی به معنای واقعی بود که عمیقاً به عواطف، اندیشه‌ها، ایمان و اراده مردم باور و اعتماد داشت و این را در اتصال به آسمان و امام عصر(عج) دریافته بود.

وی ادامه داد: امام راحل به دلیل آنکه ایمان و اعتقاد حقیقی داشت در شرایط سختی که رژیم طاغوت در کشور ایجاد کرده بود، بازگشت و اعلام کرد که دولت تعیین می‌کنم و این کار را نیز انجام داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امام خمینی(س) در برابر همه زیاده‌خواهی‌های داخلی و خارجی با تکیه و میدان دادن و باور به مردم ایستادگی کرد، گفت:‌ امام راحل تراز و اعتقاد نقش ملی ملت را ارتقاء داد و روح آزادگی را در میان ملت‌های جهان دمید و امروز یاد و نام او در جهان و در میان ملت‌ها می‌درخشد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امام آمد و افول امپراطوری‌ها را در جهان فریاد زد و راه نجات ملت‌ها را تبیین کرد و در این راستا همه بشریت تا آخر مدیون و مرهون راه امام خمینی(س) خواهند بود.

وی افزود: خدا را شاکریم که بخشی از عمر ما در دوران و همراه امام و بخش دیگری همراه با اندیشه و در راه و مسیر امام خمینی(س) قرار دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز ملت ایران بیش از گذشته قدر امام خمینی(س) را شناخته و راه او را می‌شناسد، گفت: عشق به امام راحل امروز بیشتر در دل‌ها خانه کرده و مردم به پاکی راه او بیشتر ایمان می‌آورند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: از خدا می‌خواهیم ما را از راه امام خمینی(س) که راه توحید، عدالت و انسانیت و راه خداست و از یاد او که یاد امام عصر(عج) است، جدا نکند.

وی با اشاره گذشت نیم قرن از آغاز حرکت امام در سال 42، گفت: امروز همه مناسبات تحت تأثیر اندیشه امام خمینی(س) قرار دارد و هر روز که می‌گذرد این اندیشه بارورتر شده و حقانیت آن بیش از گذشته به اثبات جهانیان می‌رسد.

در جلسه امروز هئیت دولت در خصوص مسائل و موضوعات گوناگون کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی توسط اعضای دولت اتخاذ شد.

. انتهای پیام /*