پرتال امام خمینی (س): آخرین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س)، ویژه سی و سومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، جهت برگزاری هر چه باشکوه تر سالگرد ارتحال امام عظیم الشان و جمع بندی اعضا ستاد به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری و با حضور نمایندگانی از وزارتخانه ها و دستگاه های عضو برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در این جلسه با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: امروز کشور عزیز اسلامی ما داغدار حادثه تلخ و جانکاهی از یک اتفاق ناگوار در خوزستان است؛ به همین مناسبت هیأت محترم دولت امروز را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرده اند. همه ما داغدار و عزادار این حادثه هستیم. این حادثه و حوادثی از این دست بسیار تلخ و جانکاه است. امیدواریم که داغ این حادثه دل های داغداری را که این روزها در غم عزیزان خود نشسته اند به صبوری همراهی کند و خداوند متعال مجروحان این حادثه را شفا عنایت کند؛ رسیدگی و حضور به موقع مسئولین اعتماد را به مردم خوزستان و کشور بر می گرداند و تا شاهد چنین حوادث تلخ و ناگواری نباشیم.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) افزود: از امروز برنامه های مختلفی در حرم امام تحت عنوان ادای احترام دستگاه های متخلف و میثاق با امام برگزار می شود و شب ۱۴  خرداد از سخنان ریاست محترم جمهور استفاده خواهیم کرد که به دلایلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطمئنا نگاه و افکار جهانی متوجه حوادث کشور ما است و مهمتر از همه نگاه همگان به این مراسم بزرگ خواهد بود که آیا ملت ایران و وفاداران به امام در این عرصه چه ابراز علاقه و ایمان نسبت به امام و مکتب امام از خودشان به نمایش می گذارند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری توصیه به برگزاری باشکوه این مراسم و رعایت مسائل بهداشتی تأکید کرده اند، اظهار داشت: امیدواریم روز ۱۴  خرداد روز همبستگی ملی، میثاق با امام و بیعت با مقام معظم رهبری باشد. مقدمات کار انجام شده و من باید از همت همه دولتمردان، استانداران و همه کسانی که به نوعی در این حرکت بزرگ نقش داشته اند سپاسگذاری کنم که الحمدلله تا امروز مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

انصاری با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که امسال از سال های قبل در برنامه ریزی و تهیه مقدمات چند گام جلوتر هستیم، افزود: این مراسم باید در حقیقت الگو و نمونه ای از یک کار ملی و همبستگی ملی و شعار ملی و دفاع از آرمان ها و ارزش های ناب انقلاب اسلامی باشد. مهم این است که در مواجهه با زائران و کسانی که با هدف جلب رضایت خدا در این مراسم شرکت می کنند و انگیزه آنها صرفا ابراز ارادت به امام و راه امام است و به تعبیری مهمانان ویژه ما هستند باید به پای آنها ایثار کنیم؛ فراتر از احترام. چون احترام لازمه زائران امام هست ولی به نظر من ایثار لازمه این مراسم است.

وی با تأکید بر اینکه باید همه برنامه های این مراسم اخلاقی و منظم باشد، گفت: در سه دهه ای که مراسم بزرگداشت امام را برگزار کرده ایم شاهد بوده ایم همه مردم با روحیه برادرانه و خیرخواهانه همراهی کرده اند و تا پاسی از شب مانده اند. مراسم ۱۴ خرداد این گونه است که بسیاری از کاروان ها برای زیارت امام می مانند. توصیه من این است که کاروان ها فرصت زیارت از حرم امام بعد از مراسم را از دست ندهند. همه عناصری که در پهنه حرم وجود دارند حتما اینها را سربازان امام می دانند.

در پایان جلسه نیز شرکت کنندگان با یادگار امام، آیت الله سید حسن خمینی دیدار می کنند.

. انتهای پیام /*