به گزارش پرتال امام خمینی(س)، مهدی رمضانی، معاون مرکز و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ـ هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به انتشار کتاب «اندیشه سیاسی امام خمینی(س)» و استقبال از ترجمه عربی آن در کشور عراق گفت: این اثر به قلم محمدرضا دهشیری نوشته و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات به زبان عربی ترجمه شده است و عنوان عربی آن «مدخل فی النظریة السیاسیة للامام الخمینی(قدس سره)» است که در عراق چاپ و منتشر شده.

وی افزود: نسخه عربی این اثر، ترجمه کتب افکار، نظریه‌ها و ‏دیدگاه‌های امام راحل(س) به عنوان یکی از مؤثرترین و ماندگارترین اقدامات علمی و ‏فرهنگی است که توسط ‏رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد ترجمه و چاپ شده است.

رمضانی با اشاره به استقبال مخاطبان از این اثر در کشور عراق اظهار کرد: این کتاب، اثری دو جلدی است که با هدف آشنایی اقشار مختلف مردم عراق با افکار حضرت امام خمینی(س) به زبان عربی ترجمه، چاپ و منتشر شده است.

وی همچنین با اشاره به ترجمه کتاب «انتفاضه شعبانیه» تصریح کرد: این اثر به سفارش مرجعیت نجف اشرف به زبان عربی ترجمه شده است و عتبه امام حسین(ع) متولی هزینه ترجمه کتاب «انتفاضه شعبانیه» شده‌اند؛ چرا که ترجمه معکوس دارای هزینه‌های بالایی است.

معاون مرکز و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ـ هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: ترجمه کتاب «انتفاضه شعبانیه» به کشور عراق فرستاده شده است و در شهر کربلا منتشر می‌شود.

. انتهای پیام /*