قائم مقام بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس که سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه ورامین بود، گفت: امام خمینی(س) در طول ایام دفاع مقدس با تکیه به مفاهیم قرآنی در برابر استکبار کوتاه نیامد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از فارس، حسن نامی جانشین معاونت فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ورامین با اشاره به ایام دفاع مقدس و نقش مردم ورامین در انقلاب اسلامی اظهار داشت: سهم بسزای مردم ورامین در دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

این مسئول عنوان کرد: نقش مردم ورامین در 15 خرداد 42 و نیز عملکرد قهرمانانه این عزیزان در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان آشکار است.

 وی ادامه داد: شکست آمریکا در عملیات طبس یکی از عوامل تحریک آن کشور برای حمایت از صدام برای حمله به کشور ما بود، درست است در ظاهر جنگ ما با عراق بود اما در واقع جنگ اصلی بین انقلاب نوپای اسلامی و استکبار جهانی شرق و غرب و کشورهای مرتجع منطقه بود.

نامی در ادامه بیان داشت: انقلاب اسلامی با تکیه به قدرت الهی و رهبری امام خمینی(س) و همراهی مردم در برابر تمام توطئه‌های خارجی و داخلی ایستاد و برخی افراد خود فروخته در داخل نیز در جنگ کمک به دشمنان خارجی می‌کردند.

قائم مقام بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس تصریح کرد: هدف آمریکا در تحمیل جنگ به کشور ما سقوط انقلاب اسلامی بود اما کشور ما با رهبری امام(س) در طول ایام دفاع مقدس با تکیه به مفاهیم قرآنی در برابر استکبار کوتاه نیامد.

وی افزود: فرق انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها مردمی بودن آن است، در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن موجود مردمی است و مردم جشن را برگزار می کنند و قدرت انقلاب اسلامی ما حضور مردم در صحنه است.

نامی در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی(س) هرگز در برابر فشارهای استکبار جهانی سر فرود نیاورد و با حمایت جانانه مردمی تا آخر ایستاد و در نهایت پیروز جنگ مردم کشور ما بودند.

منابع مرتبط:

دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) در اندیشه امام خمینی (س)

امام و دفاع مقدس

استضعاف و استکبار از دیدگاه امام خمینی (س)

استکبار جهانی و شیطان بزرگ از دیدگاه امام خمینی (س)

. انتهای پیام /*