به گزارش پرتال امام خمینی(س) محمدجواد مرادی نیا نویسنده در گفت‌وگو با فارس درباره اثر در دست تدوین خود اظهار داشت: در حال تدوین «آلبوم اسناد و تصاویر آقا مصطفی مجتهد کمره» (پدر امام خمینی) هستم. قرار است در بهمن ماه امسال که سالروز درگذشت پدر امام است همایشی به منظور بزرگداشت ایشان برگزار شود.

 وی افزود: این مراسم از سوی دانشگاه آزاد اسلامی خمین، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و استانداری استان مرکزی برگزار می‌شود، برای آن همایش مجموعه اسناد و تصاویری که مرتبط با پدر امام خمینی است در حال تدوین هستم که ویژگی مهم کتاب آن است که از زبان اسناد این مسایل روشن می‌شود و در ادامه موقعیت اجتماعی، دینی و اقتصادی پدر امام، وضعیت خانوادگی ایشان، چگونگی امرار معاش، نحوه تعامل پدر امام با مراکز قدرت سیاسی در زمان خودش، نحوه تعامل مرحوم شهید آقا مصطفی با مردم، علت ترور ایشان ( این ترور در 20 بهمن 1281 شمسی صورت گرفت)، پیامدهای ترور ایشان در منطقه، نحوه پیگیری‌های خانواده آقا مصطفی برای مجازات قاتلان و بازتاب این مسایل در اسناد، مدارک و آثار آن زمان؛ همه موارد به شکل سند در همایش ارائه می‌شود تا تصویری از مرحوم پدر امام در آئینه تصاویر برای مخاطبین به نمایش گذاریم.

 مرادی‌نیا درباره انتشارات این اثر گفت: آلبوم اسناد و تصاویر آقا مصطفی مجتهد کمره (پدر امام خمینی) از سوی دبیرخانه همایش منتشر خواهد شد.

 محمدجواد مرادی نیا در سال 1345 در خمین متولد شد و تا سال 1363 ساکن خمین بود. در سال 1367 و پس از اخذ مدرک کارشناسی تاریخ از دانشگاه اصفهان به تهران آمد. مرادی نیا تحصیلات خود را تا پایان مقطع دکترای تخصصی تاریخ ایران معاصر ادامه داد.

 وی سردبیری روزنامه کار و کارگر، ریاست مرکز تحقیقات ایرانگردی و جهانگردی، سردبیری مجله تخصصی اجتماعی شکوفه، عضویت در شورای نویسندگان روزنامه جمهوری اسلامی (از سال 67 تا 69)، مسئولیت گروه تاریخ موسسه نشر آثار امام، دبیری اجرایی کتاب سال جمهوری اسلامی (سال 1384) و مدیریت بخش ناشران داخلی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (1383) را نیز در کارنامه خود دارد.

 آثار منتشر شده از سوی این نویسنده عبارتند از: خاطرات آیت‌الله پسندیده، خمین در انقلاب، خمین در گذر تاریخ، روزنامه خاطرات سیدمحمد کمره‌ای، بوسه بردار، سطر اول (پژوهشی مستند در تبار و رجال خاندان امام خمینی)، منزل به منزل با خمینی، یادنامه حجت الاسلام شیخ علی اصغر احمدی خمینی، کمیته مجازات و خاطرات عماد الکتاب، 41 مجلس.

همچنین کتاب های تاریخ استان مرکزی، فرایند و علل رویارویی روحانیت و شاه در آغاز دهه چهل شمسی و روزشمار جامعه زندگی امام خمینی(س) از او در دست چاپ است.

منابع مرتبط:

آقا سید مصطفی مجتهد کمره شهید تیر اشقیا و اشرار - مقاله

سیره عملی و رفتاری امام(س) در خانواده - مقاله

خاندان، خانواده و ایام کودکی امام خمینی - مقاله

امام و خانواده ; روایت ها و درایت ها - مقاله

گوشه ای از زندگینامه و نهضت امام خمینی(س) - مقاله

. انتهای پیام /*