کتاب آشنایی با انبیاء از دیدگاه امام خمینی(ره) با شمارگان یک هزار نسخه، از سوی موسسه چاپ و نشر عروج راهی بازار کتاب شده است.

اعتقاد و اهتمام به مساله نبوت و شناخت شخصیت و رسالت سفیران الهی از مسائل بنیادی و بسیار مهم ادیان الهی به ویژه دین اسلام است.

بحث های فراوانی درباره پیامبران الهی و شئونات و خصوصیات آنها در قرآن کریم و احایث پیامبر(ص) و سخنان اهل بیت(ع) آمده است. امام خمینی(س) نیز در سخنرانی ها و آثار علمی مکتوب خویش بدین مساله توجه بسیار داشته و از ابعاد مختلف شخصیت و شئونات متعدد پیامبران الهی را به تفصیل مورد بررسی قرار داده اند.
به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایبنا، کتاب «آشنایی با انبیاء از دیدگاه امام خمینی(ره)» در پنج فصل حقیقت نبوت، بعثت انبیا(ع)، ویژگی پیامبران(ع)، سیره اجتماعی پیامبران(ع) و اهداف پیامبران(ع) نوشته شده است.

مخاطبان این کتاب با مضامینی مانند بعثت انبیا(ع)، ختم نبوت، حقیقت وحی، طبیب جان‌ها، منکران وحی، عصمت، قرآن معجزه جاودان، علم انبیاء، نشر توحید، اصلاح جامعه، قانون‌گذاری، هدایت به سوی کمال و جنگ و صلح پیامبران(ع) آشنا می‌شوید.

در بخشی کتاب حاضر نوشته شده است: «امام خمینی(س) نه تنها بعثت انبیا(ع) را برای تکامل بشر لازم و ضروری می‌داند، بلکه آن را موجب به کمال رسیدن نظام هستی و حتی مایه زیباتر شدن آفرینش معرفی می‌کند. چرا که پیامبران(ع) با آوردن تعلیمات الهی به بشر، زمینه رشد اخلاق و گسترش احکام دینی در میان مردم را فراهم کرده، انسان‌ها را به تکامل معنوی، اجتماعی، خانوادگی، علمی و ایمانی رسانده‌اند و راه و چاه را نشان داده، بشر را به راه سعادت دنیا و آخرت رهنمون شده‌اند و راه بهره‌مندی از نعمت‌های طبیعی و روش آباد کردن طبیعت و استفاده بهینه از آن را به بشریت تعلیم داده‌اند.

مقصود از معجزه نشانه ای است که به واسطه آن ما پی ببریم که حرف های شخص مدعی پیغمبری از مغز بشری خود نیست و گفتار او پنداری از پیش خود نیست و آنچه می گوید گفته های خداست. از نظر امام خمینی(ره) عصمت زائیده ایمان قوی و کامل پیامبران است زیرا آنان به خداوند ایمان کامل داشتند و با چشم دل عظمت خداوند را مانند خورشید مشاهده می کردند.»

نخستین چاپ کتاب آشنایی با انبیاء از دیدگاه امام خمینی(ره) با شمارگان یک هزار نسخه، در 93 صفحه و به بهای 45 هزار ریال به تازگی از سوی موسسه چاپ و نشر عروج راهی بازار کتاب شده است.

منابع مرتبط:

امام خمینی و پردازش تعلیم و تربیت تزکیه محور در آموزه انبیا، بخصوص رسول اکرم(ص) - مقاله

امام خمینی شخصیتی که یاد انبیا و ائمه را زنده نمود - مقاله

سخنرانى امام در جمع اعضاى انجمن خیریۀ بانوان اصفهان (اساس نهضت انبیا) - سند

سخنرانى امام در جمع مسئولان (هدایت و نجات انسانها، هدف انبیا) - سند

بیانات امام درجمع میهمانان ‏بزرگداشت هفته ‏وحدت (وحدت سرلوحۀ دعوت انبیا) - سند

. انتهای پیام /*