کتاب مفهوم‌شناسی سیاسی در اندیشه امام خمینی(س) اثر مشترک اصغر افتخاری، مهدی اسدی، مجتبی باباخانی، میثم بشیری لحاقی، محمد دریکوند، امید شفیعی قهفرخی، مصطفی غفاری، روح‌الله فرهادی، حسین محمدی سیرت و امیر محمودی به تازگی از سوی واحد نشر دانشگاه امام صادق(ع) تولید شده است.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایبنا، اثر حاضر در 9 فصل معنویت و سیاست، اخلاق و سیاست، هویت، سرمایه اجتماعی، مشارکت سیاسی غیر انتخاباتی، تحجر و تحجرگرایی، مستکبر و مستضعف و ملت تدوین و تالیف شده است.

در کتاب مفهوم‌شناسی سیاسی در اندیشه امام خمینی(س) سخن از مبانی کالبدشکافی مفهومی معنویت، اخلاق، سیاست، بینش سیاسی، هویت، هویت‌ ایرانی ـ اسلامی، پیامبر خاتم و صاحب معجزه، فلسفه سیاسی، تکلیف‌گرایی، مناسک سیاسی، لغت‌شناسی، تحقق عدالت اجتماعی، بررسی واژه ملت و استفاده از نمادها به میان می‌آید.

در بخشی از این کتاب نوشته شده است: «از جمله سیاست‌های موثری که امام خمینی(س) به بهترین وجه از آن استفاده نمودند، خلق و عرضه واژگانی است که به دلیل بداعت از توان بالایی برای تبیین معانی مورد نظر برخوردار بودند. اهمیت این اقدام تا به آنجاست که بزعم کارشناسان میزان خلاقیت و نوآوری یک گفتمان را می‌توان با حجم اصطلاحات جعل شده از سوی آن و میزان رواج و اعتبار آن‌ها، سنجید.»

نخستین چاپ کتاب مفهوم‌شناسی سیاسی در اندیشه امام خمینی(س) با شمارگان یک هزار نسخه، 312 صفحه، به بهای 85 هزار ریال به تازگی از سوی واحد نشر دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شده است.

. انتهای پیام /*